خانه / بالا / یونسکو نام شهر باستانی بابل عراق را در فهرست میراث جهانی قرار داد

یونسکو نام شهر باستانی بابل عراق را در فهرست میراث جهانی قرار داد

حمورابی در هزاره دوم قبل از میلاد در این شهر قوانین معروف خود را بر سنگ‌نوشته‌ای مکتوب کرد. نبوکدنصر دیگر پادشاه بابل ارتش بزرگ خود را به اورشلیم فرستاد تا یهودیان را سرکوب کند و آنها را برای بردگی به شهر بازگرداند.

«محبت نیوز»- یونسکو شهر باستانی بابل در عراق که به گفته هرودوت در دوران حکومت هخامنشیان بر آن باشکوه‌ترین شهر جهان شده بود را در فهرست میراث جهانی بشر قرار دارد.

روز جمعه (پنجم ژوئیه – چهاردهم تیر) کیته میراث فرهنگی جهان یونسکو در آذربایجان تشکیل جلسه داد تا اسامی آخرین افزدوه‌ها به فهرست میراث جهانی بشریت را اعلام کند.

شهر چهار هزار و ۳۰۰ ساله بابل قدیم، در منطقه بین‌النهرین (بین‌رودان) که اکنون خرابه‌ای باستانی است و دو موزه مهم از آن باقی مانده، از نخستین مناطق استقرار تمدن بشری محسوب می‌شود و شاهد ظهور و افول سلسله‌های مختلف بوده است.

حمورابی در هزاره دوم قبل از میلاد در این شهر قوانین معروف خود را بر سنگ‌نوشته‌ای مکتوب کرد. نبوکدنصر دیگر پادشاه بابل از سلسله ایسن ارتش بزرگ خود را به اورشلیم فرستاد تا شورش یهودیان را سرکوب کند و آنها را برای بردگی به شهر بازگرداند.

برخی می‌گویند که اسکندر کبیر در سال ۳۳۲ قبل از میلاد در این شهر درگذشت.

به گزارش خبرگزاری «اسوشیتدپرس»، ده‌ها عراقی در دروازه ایشتار (عشتار) منطقه تاریخی بابل (دروازه‌ای که اصل بنای آن در اوایل قرن بیستم به آلمان منتقل شده و اکنون در موزه تاریخی پرگامون برلین واقع شده) با چرخاندن پرچم‌هایشان افزوده شدن نام بابل به فهرست میراث یونسکو را جشن گرفتند.

بسیاری از مسئولان عالی رتبه و سیاستمداران برجسته عراق و در رأس آنها برهم صالح، رئیس جمهوری، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر و محمد الحلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان این کشور، ثبت جهانی شهر باستانی بابل از سوی سازمان یونسکو را تبریک گفتند.

همچنین بررسی کنید

آنچه نظام از «حوزه‌‌های علمیه» می‌‎خواهد: تربیت طلاب همتراز انقلاب!

محور سخنرانی‌‌های حوزویان در آغاز سال تحصیلی ۹۸ بر لزوم تربیت «طلبه در تراز انقلاب …

اکثر کانادایی ها از قانون منع استفاده از «نمادهای مذهبی» حمایت کردند

در حالی که “جاستین ترودو” تصویب قانون ممنوعیت استفاده از نمادهای مذهبی و بخصوص حجاب …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super