خانه / آخرین خبرها / گیتی پورفاضل، از دیگر امضاکنندگان درخواست استعفای خامنه‌ای هم بازداشت شد

گیتی پورفاضل، از دیگر امضاکنندگان درخواست استعفای خامنه‌ای هم بازداشت شد

وبسایت جبهه ملی ایران اعلام کرد که گیتی پورفاضل، حقوقدان و از امضا کنندگان نامه درخواست استعفای رهبر جمهوری اسلامی، بازداشت شده است.

بر اساس اطلاعیه‌ای که یکشنبه ۳ شهریور در این وبسایت منتشر شده است، خانم پورفاضل، از اعضای شورای مرکزی جبهه ملی، پنج روز است که ناپدید شده و مشخص نیست کدام نهاد امنیتی او را بازداشت کرده و در کجا نگهداری می‌شود.

خانم پورفاضل و ۱۳ تن دیگر از فعالان مدنی زن، ۱۳ مرداد امسال در نامه ای ضمن ضمن «ضد زن» خواندن نظام جمهوری اسلامی، اعلام کردند که در اعتراض به آنچه که «آپارتاید جنسی حاصل نگاه مردسالارانه نظام فقاهتی» خواندند، علیه این نظام به پاخاسته و خواستار گذار کامل از نظام جمهوری‌اسلامی و تدوین قانون اساسی جدید هستند.

امضا کنندگان این نامه همچنین از اقدام ۱۴ فعال مدنی و سیاسی مرد را که در نامه‌ای خواستار استعفای آیت الله علی خامنه ای شده بودند، حمایت کردند.

از آن هنگام تا کنون شش تن از امضاکنندگان این نامه به نام‌های شهلا جهان‌بین، نرگس منصوری، فرنگیس مظلوم، فاطمه سپهری، شهلا انتصاری، و گیتی پورفاضل، بازداشت شده‌اند.

از میان امضاکنندگان نامه ۱۴ فعال درخواست کننده استعفای خامنه ای نیز تاکنون چند تن – از جمله عباس واحدیان شاهرودی، حوریه فرج زاده، جواد لعل محمدی، محمد حسین سپهری و عبدالرسول مرتضوی، فاطمه سپهری، پوران ناظمی، هاشم خواستار، و محمد نوریزاد – بازداشت شده اند.

همچنین بررسی کنید

مایکل پریجنت در واکنش به کشته شدن ۱۵۰۰ معترض به دستور خامنه‌ای: گزارش رویترز ابعاد خشونت علیه معترضان را مشخص می‌کند

مایکل پریجنت، پژوهشگر ارشد مسائل خاورمیانه در موسسه هادسن، در واکنش به کشته شدن ۱۵۰۰ …

سپاه خوزستان می‌گوید «تعدادی از عوامل مسلح حوادث ماهشهر» دستگیر شده‌اند

روابط عمومی سپاه پاسداران خوزستان مدعی شد افرادی که «عوامل اصلی تیراندازی به مردم و …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super