کیوان صمیمی به سه سال زندان محکوم شد

کیوان صمیمی به سه سال زندان محکوم شد دادگاه انقلاب تهران کیوان صمیمی، سردبیر نشریه ایران فردا و از فعالان ملی – مذهبی را به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به سال زندان محکوم کرد. آقای صمیمی روز یکشنبه در کانال تلگرام خود از این رای محکومیت خبر داد و نوشت که آن را عادلانه نمی‌داند و اعتراض خواهد کرد. وی تاکید کرده که تلاشش در همه این سال‌ها این بوده که حتی با «خودمحوران و حکومتیان» اهل گفت‌وگو باشد و در ادامه نوشته است: «کینه‌ای از آنان به‌دل ندارم و به‌رغم این‌که بیش از نیم‌قرن است بلاهای زیادی برسرم آورده‌اند اما چه‌ کنم که عاشقی شیوه‌ رندان بلاکش باشد.» کیوان صمیمی اردیبهشت سال گذشته در تجمعی به مناسبت روز جهانی کارگر بازداشت شده بود که پس از چندی آزاد شد اما شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران او را به صورت غیابی محکوم کرد. رای این دادگاه در ابتدا پنج سال زندان بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و یک سال زندان هم بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی» بود. اما آقای صمیمی به نحوه دادرسی اعتراض کرد و دادگاه برای بار دوم وقت رسیدگی تعی..

کیوان صمیمی به سه سال زندان محکوم شد

دادگاه انقلاب تهران کیوان صمیمی، سردبیر نشریه ایران فردا و از فعالان ملی – مذهبی را به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به سال زندان محکوم کرد.

آقای صمیمی روز یکشنبه در کانال تلگرام خود از این رای محکومیت خبر داد و نوشت که آن را عادلانه نمی‌داند و اعتراض خواهد کرد.

وی تاکید کرده که تلاشش در همه این سال‌ها این بوده که حتی با «خودمحوران و حکومتیان» اهل گفت‌وگو باشد و در ادامه نوشته است: «کینه‌ای از آنان به‌دل ندارم و به‌رغم این‌که بیش از نیم‌قرن است بلاهای زیادی برسرم آورده‌اند اما چه‌ کنم که عاشقی شیوه‌ رندان بلاکش باشد.»

کیوان صمیمی اردیبهشت سال گذشته در تجمعی به مناسبت روز جهانی کارگر بازداشت شده بود که پس از چندی آزاد شد اما شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران او را به صورت غیابی محکوم کرد.

رای این دادگاه در ابتدا پنج سال زندان بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و یک سال زندان هم بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی» بود. اما آقای صمیمی به نحوه دادرسی اعتراض کرد و دادگاه برای بار دوم وقت رسیدگی تعیین کرد که در نهایت جلسه دادگاه ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار شد.

کیوان صمیمی پیش از این نیز در پی اعتراضات سال ۸۸ نیز مدت شش سال را در زندان سپری کرده بود.

Radio Eram

FREE
VIEW