کووید-۱۹ در ایران: «۶۴ آتش‌نشان اهواز مبتلا شده و یک نفر جان باخته‌است»

کووید-۱۹ در ایران: «۶۴ آتش‌نشان اهواز مبتلا شده و یک نفر جان باخته‌است» سازمان آتش‌نشانی شهرداری اهواز تائید کرده‌است که دست‌کم ۶۴ تن از پرسنل این سازمان به بیماری ناشی از ویروس کرونای جدید مبتلا شده و یکی از آتش‌نشانان نیز جان خود را از دست داده‌است. روز یک‌شنبه پس از دو ماه آمار رسمی قربانیان روزانه در ایران از صد نفر فراتر رفت، در حالی‌که مقام‌های جمهوری اسلامی می‌گویند وضعیت استان‌های هرمزگان، خوزستان، خراسان رضوی و بوشهر قرمز است. خبرگزاری ایسنا بامداد ۲۶ خرداد ماه به‌نقل از ابراهیم قنبری، رئیس آتش‌نشانی اهواز، گفته ۱۲ نفر از مبتلایان این سازمان بهبود یافته‌اند، چهار نفر بستری هستند و مابقی نیز در خانه در قرنطینه قرار دارند. این مقام شهرداری اهواز همچنین اظهار کرده که وضعیت چهار آتش‌نشانی که در بیمارستان هستند «حاد نیست». به گفته رئیس سازمان آتش‌نشانی اهواز کمبود وسایل محافظتی، در روند صعودی انتشار ویروس در میان آتش‌نشانان تاثیر گذاشته است. آقای قنبری همچنین یادآوری کرده که نیروهای آتش‌نشانی در ایستگاه‌ها زندگی می‌کنند و آسایشگاه، تختخواب، آشپزخانه، و حتی برخی ماسک‌های تنفسی ..

کووید-۱۹ در ایران: «۶۴ آتش‌نشان اهواز مبتلا شده و یک نفر جان باخته‌است»

سازمان آتش‌نشانی شهرداری اهواز تائید کرده‌است که دست‌کم ۶۴ تن از پرسنل این سازمان به بیماری ناشی از ویروس کرونای جدید مبتلا شده و یکی از آتش‌نشانان نیز جان خود را از دست داده‌است.

روز یک‌شنبه پس از دو ماه آمار رسمی قربانیان روزانه در ایران از صد نفر فراتر رفت، در حالی‌که مقام‌های جمهوری اسلامی می‌گویند وضعیت استان‌های هرمزگان، خوزستان، خراسان رضوی و بوشهر قرمز است.

خبرگزاری ایسنا بامداد ۲۶ خرداد ماه به‌نقل از ابراهیم قنبری، رئیس آتش‌نشانی اهواز، گفته ۱۲ نفر از مبتلایان این سازمان بهبود یافته‌اند، چهار نفر بستری هستند و مابقی نیز در خانه در قرنطینه قرار دارند.

این مقام شهرداری اهواز همچنین اظهار کرده که وضعیت چهار آتش‌نشانی که در بیمارستان هستند «حاد نیست».

به گفته رئیس سازمان آتش‌نشانی اهواز کمبود وسایل محافظتی، در روند صعودی انتشار ویروس در میان آتش‌نشانان تاثیر گذاشته است.

آقای قنبری همچنین یادآوری کرده که نیروهای آتش‌نشانی در ایستگاه‌ها زندگی می‌کنند و آسایشگاه، تختخواب، آشپزخانه، و حتی برخی ماسک‌های تنفسی و تجهیزات امداد و حریق آنان مشترک است؛ بنابراین ابتلای یک نفر، خطر ابتلای دیگران را در پی دارد.

در عین حال در جریان کمک به خاموش کردن حریق نیز آن‌ها ممکن است در محل ازدحام جمعیت قرار گرفته و به کووید-۱۹ مبتلا شوند.

شمار رسمی آتش‌نشانان اهوازی که به کووید-۱۹ مبتلا شده بودند طی یک ماه گذشته دست‌کم ۲.۵ برابر افزایش پیدا کرده‌است.

Radio Eram

FREE
VIEW