خانه / بالا / کمک نیم میلیون دلاری آمریکا برای بازسازی معبد ایزدی های عراق

کمک نیم میلیون دلاری آمریکا برای بازسازی معبد ایزدی های عراق

سفیر آمریکا در عراق از اختصاص ۵۰۰ هزار دلار بودجه از سوی این کشور برای بازسازی معبد لالش به عنوان عبادتگاه اصلی کردهای ایزدی خبر داد.

«محبت نیوز»- ماتیو تولر سفیر آمریکا در عراق و استیو فیگن سرکنسول این کشور در اربیل، از معبد لالش به عنوان عبادتگاه اصلی کردهای ایزدی، بازدید کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی روداو، تولر طی کنفرانسی خبری اعلام کرد که آمریکا ۵۰۰ هزار دلار را به عنوان بودجه برای بازسازی این معبد قدیمی و رسیدگی به آن، اختصاص داده است.

وی تأکید کرد که این اقدام در راستای کمک به حفظ فرهنگ غنی و باستانی عراق انجام شده و تیمی از دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا روند بازسازی این معبد را به همراه نهادها و نیروهای محلی منطقه بر عهده دارد.

همچنین حازم میر تحسین بیگ نماینده میر ایزدی ها نیز ضمن تقدیر از کمک های آمریکا به ایزدی ها گفت که عملیات بازسازی لالش توسط آمریکا از ابتدای ماه آتی میلادی (اوت) آغاز می شود و قرار است که طی ۶ ماه پایان یابد.

کردهای ایزدی در ماه اوت سال ۲۰۱۴ میلادی هدف حمله وسیع و نسل کشی اسلامگرایان داعش قرار گرفته و اماکن مقدس و عبادتگاه های آنان از سوی داعش مورد آسیب قرار گرفت.

هفته گذشته نیز ، نادیا مراد دختر کرد ایزدی که پس از آزادی از اسارت داعش به دلیل فعالیت در جهت کمک به قربانیان خشونت جنگ، عنوان سفیر حسن نیت سازمان ملل و جایزه نوبل صلح ۲۰۱۹ را به دست آورد، با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیدار کرد و با شرح مصائب ایزدی ها و جنایات داعش علیه آن ها و قتل عام شمار بسیاری از آنان و ربوده شدن زنان و دختران توسط عناصر داعش، خواهان کمک وی به ایزدی ها شد.

همچنین بررسی کنید

هموطن ارمنی مقیم خارج کشور با اهدای سلول بنیادی جان بیماری را در تبریز نجات داد

یکی از هموطنان ارامنه کشورمان که مقیم اوکراین است با اهدای سلول‌های بنیادی، جان بیمار …

مداخلات «سازمانی عقیدتی سیاسی» در نیروهای مسلح بیشتر شده است

رئيس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفته بانوان مسلمانی که برای خنثی‌کردن نقشه دشمن تلاش می‌کنند …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super