خانه / اخبار / کلیسای تاریخی “زوارتنوتس” یا “فرشته های آسمانی” در ارمنستان+عکس

کلیسای تاریخی “زوارتنوتس” یا “فرشته های آسمانی” در ارمنستان+عکس

این کلیسا برای ارمنی‌ها بسیار مهم و ارزشمند است و آن‌ها احترام زیادی برای این مکان قائل‌اند.

cafeegardesh_zvartnots_mohabatnews

به گزارش«محبت نیوز»کلیسای “زوارتنوتس” نام یکی از آثار باستانی ارمنستان است که در نیمه سدهٔ ۷ میلادی در نزدیکی شهر واغارشاپات ساخته شده‌است.

کلیسای “زوارتنوتس” که نام آن در زبان ارمنی به معنی نیروهای نگهبان یا فرشته‌های آسمانی است، متأسفانه در قرن دهم ویران شده است، اما هنوز آنقدر قسمت‌های ارزشمندی دارد که یونسکو آن را در فهرست میراث جهانی ثبت کرده‌است.

ستون‌ها و سرستون‌های باقی‌مانده، که انسان را به یاد آثار به جامانده از فرهنگ رومی و یونانی می‌اندازد، استخری که برای غسل‌تعمید از آن استفاده می‌شده و رنگ و نمای معماری ارمنی که کلیت بنا را شکل داده است، همه و همه هر بازدیدکننده‌ای را به سفری در تاریخ می‌برد.

این کلیسا از نظر تاریخی، درست زمانی که امپراتوری روم شرقی در ارمنستان حکم روایی می کرد و در همان روزگاران عرب ها به ارمنستان حمله کردند ساخته شد که احداث آن در حدود ۹ سال به طول انجامید.

کلیسای جامع زوارتنوتس در ابتدای سده ی بیستم بود که از زیر خاک کشف شد و از سال ۱۹۰۱ به مدت ۶ سال تحت نظارت وارداپت خاچیک دادیان، مورد حفاری قرار گرفت.

این کلیسا برای ارمنی‌ها بسیار مهم و ارزشمند است و آن‌ها احترام زیادی برای این مکان قائل‌اند. از روی همین احترام نیز، فرودگاه بین‌المللی ایروان، یک شهر کوچک و چند تیم ورزشی این کشور نام خود را از این کلیسا گرفته‌اند.

cafeegardesh_zvartnots_cathedral__5_

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
FacebookBalatarinTelegram

همچنین بررسی کنید

مشاهده چندین مورد بیماری تیفوس در غرب آمریکا

منبع پخش – https://ir.voanews.com/a/health/4622810.html

برخی دغدغه های بیماران مبتلا به سرطان پستان

بر اساس آخرین محاسبات متخصصان در ایران، از هر ۳۰ نفر یک تن به سرطان …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super