کشف ۱۳ تابوت مهر و موم ۲۵۰۰ساله در مصر

کشف ۱۳ تابوت مهر و موم ۲۵۰۰ساله در مصر باستان‌شناسان مصری از کشف یک گورستان ۲۵۰۰ ساله خبر دادند که شامل ۱۳ تابوت باستانی می‌شود. به گزارش ایسنا و به نقل از انشنت اوریجینز، «خالد العنانی» وزیر گردشگری و آثار باستانی مصر، با انتشار پیامی در فیسبوک از کشف تابوت‌های چوبی که بر روی یکدیگر قرار داده شده بودند در یک دالان به طول هفت متر در محوطه تاریخی سقاره خبر داد. نکته‌ای که این اکتشاف را از اکتشافات پیشین متمایز می‌کند نحوه قرارگیری تابوت‎‌ها در این گورستان است. سقاره که در سال ۱۹۷۹ به عنوان میراث جهانی یونسکو نام گرفته است، در ۳۰ کیلومتری جنوب «قاهره» کنونی قرار دارد و گورستان باستانی است که زمانی به عنوان محل خاکسپاری اعضای سلطنتی مصر باستان محسوب می‌شد. گورستان «سقاره» به عنوان یکی از مهم‌ترین محوطه‌های تاریخی مصر به شمار می‌رود و خانه صدها مقبره سلطنتی مشهور با دیوارهای نقاشی‌شده است. وزیر آثار باستانی مصر در گفت و گو با «اجیپت ایندیپندنت»، گورستان سقاره را به عنوان تنها گورستانی در مصر عنوان کرد که مقبره‌هایی از آغاز تاریخ مصر باستان تا پایان آن در برگرفته است. بررسی اولیه تاب..

کشف ۱۳ تابوت مهر و موم ۲۵۰۰ساله در مصر

کشف ۱۳ تابوت مهر و موم ۲۵۰۰ساله در مصر

باستان‌شناسان مصری از کشف یک گورستان ۲۵۰۰ ساله خبر دادند که شامل ۱۳ تابوت باستانی می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از انشنت اوریجینز، «خالد العنانی» وزیر گردشگری و آثار باستانی مصر، با انتشار پیامی در فیسبوک از کشف تابوت‌های چوبی که بر روی یکدیگر قرار داده شده بودند در یک دالان به طول هفت متر در محوطه تاریخی سقاره خبر داد.

نکته‌ای که این اکتشاف را از اکتشافات پیشین متمایز می‌کند نحوه قرارگیری تابوت‎‌ها در این گورستان است.

سقاره که در سال ۱۹۷۹ به عنوان میراث جهانی یونسکو نام گرفته است، در ۳۰ کیلومتری جنوب «قاهره» کنونی قرار دارد و گورستان باستانی است که زمانی به عنوان محل خاکسپاری اعضای سلطنتی مصر باستان محسوب می‌شد.

گورستان «سقاره» به عنوان یکی از مهم‌ترین محوطه‌های تاریخی مصر به شمار می‌رود و خانه صدها مقبره سلطنتی مشهور با دیوارهای نقاشی‌شده است.

وزیر آثار باستانی مصر در گفت و گو با «اجیپت ایندیپندنت»، گورستان سقاره را به عنوان تنها گورستانی در مصر عنوان کرد که مقبره‌هایی از آغاز تاریخ مصر باستان تا پایان آن در برگرفته است.

بررسی اولیه تابوت‌های کشف‌شده نشان می‌دهد، این تابوت‌ها کاملا مهر و موم شده هستند و طی ۲۵۰۰ سال اخیر باز نشده‌اند. هنوز هویت بقایای داخل تابوت‌ها مشخص نشده است.

باستان‌شناسان انتظار دارند با ادامه کاوش در این مکان به تابوت‎های بیشتری دست پیدا کنند.

انتهای پیام