کشف عتیقه‌جات 1500ساله از منزلی در سمنان

کشف عتیقه‌جات 1500ساله از منزلی در سمنان تصویر اشاء کشف شده ایسنا/سمنان فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از کشف اشیای تاریخی دوران اسلامی در منزلی در سمنان خبر داد. سرهنگ ابوالقاسم کربلایی غلامی 14 آبان ماه 1399 اظهار کرد: در عملیات مشترک یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی و فرماندهی انتظامی استان سمنان، تعداد 9 قلم شی تاریخی مربوط به دوران اسلامی و حدود یک هزار و 500 سال پیش در منزلی در سمنان کشف و ضبط شد. وی ادامه داد: بر اساس ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی، هرگونه حفاری و کاوش به قصد به دست آوردن اموال تاریخی- فرهنگی ممنوع بوده و مرتکب به حبس از 6ماه تا سه سال و ضبط اشیاء مکشوفه به نفع وزارت میراث فرهنگی و آلات و ادوات حفاری به نفع دولت محکوم می‌شود و همچنین بر اساس تبصره یک این قانون هر کس اموال تاریخی - فرهنگی موضوع این ماده را حسب تصادف به دست آورد و طبق مقررات وزارت میراث فرهنگی نسبت به تحویل آن اقدام نکند به ضبط اموال مکشوفه محکوم می‌شود. فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سمنان با اشاره به کشف یک دستگاه فلزی..

کشف عتیقه‌جات 1500ساله از منزلی در سمنان

کشف عتیقه‌جات 1500ساله از منزلی در سمنان
تصویر اشاء کشف شده

ایسنا/سمنان فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از کشف اشیای تاریخی دوران اسلامی در منزلی در سمنان خبر داد.

سرهنگ ابوالقاسم کربلایی غلامی 14 آبان ماه 1399 اظهار کرد: در عملیات مشترک یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی و فرماندهی انتظامی استان سمنان، تعداد 9 قلم شی تاریخی مربوط به دوران اسلامی و حدود یک هزار و 500 سال پیش در منزلی در سمنان کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: بر اساس ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی، هرگونه حفاری و کاوش به قصد به دست آوردن اموال تاریخی- فرهنگی ممنوع بوده و مرتکب به حبس از 6ماه تا سه سال و ضبط اشیاء مکشوفه به نفع وزارت میراث فرهنگی و آلات و ادوات حفاری به نفع دولت محکوم می‌شود و همچنین بر اساس تبصره یک این قانون هر کس اموال تاریخی – فرهنگی موضوع این ماده را حسب تصادف به دست آورد و طبق مقررات وزارت میراث فرهنگی نسبت به تحویل آن اقدام نکند به ضبط اموال مکشوفه محکوم می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سمنان با اشاره به کشف یک دستگاه فلزیاب در یکی از مخروبه‌های این شهر گفت: در بازدیدهای تلفیقی نیروی انتظامی با عوامل یگان حفاظت استان سمنان در سطح شهر سمنان، یک دستگاه فلزیاب در یکی از مخروبه‌های شهر سمنان کشف و ضبط شد و شناسایی متهم و یا متهمان احتمالی موضوع در حال بررسی و پیگیری است.

وی با بیان اینکه حمل، نگهداری و استفاده از دستگاه فلزیاب بدون مجوز وزارت میراث فرهنگی تخلف محسوب و منجر به توقیف و ضبط دستگاه می‌شود و حمل و نگهداری و استفاده از انواع دستگاه‌های فلزیاب نیز فقط با مجوز میراث‌فرهنگی امکان پذیر است افزود: مجازات استفاده از دستگاه فلزیاب در حفاری غیر مجاز، علاوه بر ضبط و توقیف دستگاه، معادل ۱ تا ۳ سال حبس است.

انتهای پیام