کشتی‌های حامل کود برای کشاورزان ایرانی در انتظار تخصیص ارز

کشتی‌های حامل کود برای کشاورزان ایرانی در انتظار تخصیص ارز یک نماینده مجلس می‌گوید پنج کشتی حامل کود فسفات و پتاس که کشاورزان به محصولات آنها نیاز «مبرم» دارند، در خلیج فارس در انتظار اختصاص ارز هستند. وب‌سایت رسمی مجلس شورای اسلامی، خانه ملت، روز جمعه ۲۳ خرداد این خبر را به نقل از محمدجواد عسکری، نماینده داراب و زرین دشت در مجلس منتشر کرده است. وی هشدار داده که در صورت عدم تخصیص ارز به موقع به منظور پهلوگیری این کشتی‌ها، «کشاورزان نمی‌توانند افزایش عملکرد داشته باشند و متضرر می‌شوند.» به گفته عسکری، کشاورزان برای کشت بهاره، در انتظار این کودها هستند و در صورت تاخیر از برنامه‌های خود عقب می‌مانند. این نماینده حتی از احتمال طرح سوال از حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در این زمینه خبر داده و گفته دولت باید اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهد. روز ۱۴ خرداد نیز عباس پاپی‌زاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از کمبود کود شیمایی مورد نیاز کشاورزان در بازار خبر داده بود. به گفته این نماینده مجلس، دولت سال ۹۸ «دولت از پرداخت یارانه کود شیمیایی جلوگیری» کرد و عدم پرداخت یارانه باعث شد «پتروشیم..

کشتی‌های حامل کود برای کشاورزان ایرانی در انتظار تخصیص ارز

یک نماینده مجلس می‌گوید پنج کشتی حامل کود فسفات و پتاس که کشاورزان به محصولات آنها نیاز «مبرم» دارند، در خلیج فارس در انتظار اختصاص ارز هستند.

وب‌سایت رسمی مجلس شورای اسلامی، خانه ملت، روز جمعه ۲۳ خرداد این خبر را به نقل از محمدجواد عسکری، نماینده داراب و زرین دشت در مجلس منتشر کرده است.

وی هشدار داده که در صورت عدم تخصیص ارز به موقع به منظور پهلوگیری این کشتی‌ها، «کشاورزان نمی‌توانند افزایش عملکرد داشته باشند و متضرر می‌شوند.»

به گفته عسکری، کشاورزان برای کشت بهاره، در انتظار این کودها هستند و در صورت تاخیر از برنامه‌های خود عقب می‌مانند.

این نماینده حتی از احتمال طرح سوال از حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در این زمینه خبر داده و گفته دولت باید اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهد.

روز ۱۴ خرداد نیز عباس پاپی‌زاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از کمبود کود شیمایی مورد نیاز کشاورزان در بازار خبر داده بود.

به گفته این نماینده مجلس، دولت سال ۹۸ «دولت از پرداخت یارانه کود شیمیایی جلوگیری» کرد و عدم پرداخت یارانه باعث شد «پتروشیمی‌ها از عرضه کود شیمیایی» خودداری کنند.

Radio Eram

FREE
VIEW