کشته شدن یک فرمانده طالبان در افغانستان و دو رهبر داعش در سوریه

کشته شدن یک فرمانده طالبان در افغانستان و دو رهبر داعش در سوریه فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان یک حمله هوایی، دو نفر از رهبران داعش در استان دیر زور سوریه کشته شده‌اند. بر اساس این بیانیه، در جریان این حمله که روز ۲۸ اردیبهشت انجام شده، ابوعلی البغدادی و ابوعمار، دو نفر از رهبران مهم داعش کشته شده‌اند. ابوعلی بغدادی پیش از این فرماندار داعش در شمال عراق بود و نقش مهمی در ارتباطات گروه داعش در عراق بر عهده داشت. در بیانیه سنتکام توضیح داده شده است که نام اصلی این فرمانده داعش «احمد عیسى اسماعیل الزاوی» است ولی در میان نیروهای داعش به ابوعلی البغدادی مشهور بود. نام اصلی ابوعمار نیز «احمد عبد محمد حسن الجغیفی» اعلام شده است. ابوعمار در زمینه تدارکات و تامین سلاح در عراق و سوریه فعالیت داشت. این حمله با همکاری نیروهای کرد فعال در سوریه انجام شده که متحد ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا در سوریه هستند. کشته شدن یک فرمانده طالبان در افغانستان پلیس ایالت قندوز افغانستان اعلام کرد که یک فرمانده ارشد گروه طالبان که هفته گذشته در جریان یک حمله هوایی ..

کشته شدن یک فرمانده طالبان در افغانستان و دو رهبر داعش در سوریه

فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان یک حمله هوایی، دو نفر از رهبران داعش در استان دیر زور سوریه کشته شده‌اند.

بر اساس این بیانیه، در جریان این حمله که روز ۲۸ اردیبهشت انجام شده، ابوعلی البغدادی و ابوعمار، دو نفر از رهبران مهم داعش کشته شده‌اند.

ابوعلی بغدادی پیش از این فرماندار داعش در شمال عراق بود و نقش مهمی در ارتباطات گروه داعش در عراق بر عهده داشت.

در بیانیه سنتکام توضیح داده شده است که نام اصلی این فرمانده داعش «احمد عیسى اسماعیل الزاوی» است ولی در میان نیروهای داعش به ابوعلی البغدادی مشهور بود.

نام اصلی ابوعمار نیز «احمد عبد محمد حسن الجغیفی» اعلام شده است. ابوعمار در زمینه تدارکات و تامین سلاح در عراق و سوریه فعالیت داشت.

این حمله با همکاری نیروهای کرد فعال در سوریه انجام شده که متحد ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا در سوریه هستند.

کشته شدن یک فرمانده طالبان در افغانستان

پلیس ایالت قندوز افغانستان اعلام کرد که یک فرمانده ارشد گروه طالبان که هفته گذشته در جریان یک حمله هوایی مجروح شده بود، به خاطر جراحت‌های شدید کشته شده است.

بر اساس اطلاعیه پلیس، حبیب ناصری، فرمانده ارشد طالبان در ایالت قندوز افغانستان در یک بیمارستان متعلق به طالبان کشته شد.

روز گذشته نیز مقام‌های امنیتی شهر هرات اعلام کردند یک فرمانده کلیدی طالبان در حالی که سوار بر ماشین متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده، بازداشت شده است.

به گزارش رادیو آزادی، قاری شفیع مشهور به به حافظ عمری، از فرماندهان طالبان و طراح حملات به بندهای آبگردان در غرب افغانستان بوده است.

عبدالستار حسینی، عضو لویی جرگه افغانستان این رویداد را یک نشانه دیگر از حمایت حکومت ایران از طالبان دانسته و گفته است: « بسیاری از خانواده‌های اعضای طالبان در کرمان، قم، یزد، مشهد و تایباد هستند و ایران از این گروه حمایت می‌کند و به آنها تجهیزات می‌دهد».

Radio Eram

FREE
VIEW