کشته شدن دو محیط‌بان در استان زنجان؛ «قاتلان بازداشت شده‌اند»

کشته شدن دو محیط‌بان در استان زنجان؛ «قاتلان بازداشت شده‌اند» مقامات پلیس ایران روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین از دستگیری عوامل کشته شدن دو محیط‌بان در استان زنجان خبر دادند. مهدی مجلل و میکاییل هاشمی، محیط‌بانان منطقه فیله خاصه در استان زنجان شامگاه دوشنبه بر اثر اصابت گلوله سلاح جنگی کشته شدند. به نوشته خبرگزاری میزان، این دو محیط‌بان «در تعقیب یک خودروی نیسان در منطقه حفاظت شده فیله خاصه استان زنجان بودند» که کشته شدند. ساعاتی پس از آن گزارش‌هایی درباره بازداشت یکی از عوامل قتل دو محیط‌بان زنجانی منتشر شد و متعاقب آن نیز جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ایران، در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما اعلام کرد که عامل دوم این حادثه نیز بازداشت شده است. به گفته آقای محبت‌خانی، هر دو متهم ساکن یکی از روستا‌های توابع استان زنجان بوده‌اند و هنوز انگیزه آن‌ها مشخص نشده است. برخی از خبرنگاران محیط زیست ایران احتمال داده‌اند که متهمان شکارچی غیرمجاز بوده‌اند و از این رو محیط‌بانان در تعقیب آن‌ها برآمده بودند. بر اساس گزارش‌ خبرگزاری‌های میزان و صداوسیما‌/س.ن/ک.ر

کشته شدن دو محیط‌بان در استان زنجان؛ «قاتلان بازداشت شده‌اند» عکسی آرشیوی از یک محیط‌بان در ایران

مقامات پلیس ایران روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین از دستگیری عوامل کشته شدن دو محیط‌بان در استان زنجان خبر دادند.

مهدی مجلل و میکاییل هاشمی، محیط‌بانان منطقه فیله خاصه در استان زنجان شامگاه دوشنبه بر اثر اصابت گلوله سلاح جنگی کشته شدند. به نوشته خبرگزاری میزان، این دو محیط‌بان «در تعقیب یک خودروی نیسان در منطقه حفاظت شده فیله خاصه استان زنجان بودند» که کشته شدند.

ساعاتی پس از آن گزارش‌هایی درباره بازداشت یکی از عوامل قتل دو محیط‌بان زنجانی منتشر شد و متعاقب آن نیز جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ایران، در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما اعلام کرد که عامل دوم این حادثه نیز بازداشت شده است.

به گفته آقای محبت‌خانی، هر دو متهم ساکن یکی از روستا‌های توابع استان زنجان بوده‌اند و هنوز انگیزه آن‌ها مشخص نشده است.

برخی از خبرنگاران محیط زیست ایران احتمال داده‌اند که متهمان شکارچی غیرمجاز بوده‌اند و از این رو محیط‌بانان در تعقیب آن‌ها برآمده بودند.

بر اساس گزارش‌ خبرگزاری‌های میزان و صداوسیما‌/س.ن/ک.ر
Radio Eram

FREE
VIEW