کرونا در جهان؛ شمار قربانیان به ۳۰۰ هزار نفر رسید، اوج‌گیری تلفات در برزیل

کرونا در جهان؛ شمار قربانیان به ۳۰۰ هزار نفر رسید، اوج‌گیری تلفات در برزیل گروهی از شهروندان صرب که پس از کاهش محدودیت‌های مربوط به کرونا، در کافه‌ای نشسته‌اند. شمار قربانیان کرونا در جهان در روز پنج‌شنبه ۲۵ اردیبهشت به حدود ۳۰۰ هزار نفر رسید. شمار مبتلایان قطعی نیز به نزدیک ۴.۵ میلیون نفر اوج گرفته است. آمریکا کماکان بیشترین شمار قربانیان را در جهان دارد. شمار قربانیان آمریکا بیش از ۸۵ هزار نفر و شمار مبتلایان قطعی نیز ۱.۴ میلیون نفر گزارش شده است. هنوز برخی از کشورها خصوصا آلمان، فرانسه، ایتالیا و ترکیه که آمار مرگ‌ومیر بالایی دارند، گزارش روز پنج‌شنبه را منتشر نکرده‌اند، اما تا لحظه تنظیم این گزارش مرگ ۲۹۹ هزار و ۵۰۰ نفر بر اثر کرونا رسما گزارش شده است. فرانسه تاکنون مرگ ۲۷ هزار نفر از کرونا را تایید کرده و شمار مبتلایان قطعی را ۱۷۸ هزار نفر گزارش داده است، اما انستیتو پاستور فرانسه روز پنج‌شنبه گزارشی منتشر کرد که می‌گوید تحقیقات این نهاد علمی نشان می‌دهد که حدود ۴.۴ درصد مردم این کشور، یعنی ۲.۸ میلیون نفر تاکنون به کرونا مبتلا شده‌اند. شمار تلفات روزانه کشورهای اروپایی نسبت به..

کرونا در جهان؛ شمار قربانیان به ۳۰۰ هزار نفر رسید، اوج‌گیری تلفات در برزیل

گروهی از شهروندان صرب که پس از کاهش محدودیت‌های مربوط به کرونا، در کافه‌ای نشسته‌اند.
گروهی از شهروندان صرب که پس از کاهش محدودیت‌های مربوط به کرونا، در کافه‌ای نشسته‌اند.

شمار قربانیان کرونا در جهان در روز پنج‌شنبه ۲۵ اردیبهشت به حدود ۳۰۰ هزار نفر رسید. شمار مبتلایان قطعی نیز به نزدیک ۴.۵ میلیون نفر اوج گرفته است.

آمریکا کماکان بیشترین شمار قربانیان را در جهان دارد. شمار قربانیان آمریکا بیش از ۸۵ هزار نفر و شمار مبتلایان قطعی نیز ۱.۴ میلیون نفر گزارش شده است.

هنوز برخی از کشورها خصوصا آلمان، فرانسه، ایتالیا و ترکیه که آمار مرگ‌ومیر بالایی دارند، گزارش روز پنج‌شنبه را منتشر نکرده‌اند، اما تا لحظه تنظیم این گزارش مرگ ۲۹۹ هزار و ۵۰۰ نفر بر اثر کرونا رسما گزارش شده است.

فرانسه تاکنون مرگ ۲۷ هزار نفر از کرونا را تایید کرده و شمار مبتلایان قطعی را ۱۷۸ هزار نفر گزارش داده است، اما انستیتو پاستور فرانسه روز پنج‌شنبه گزارشی منتشر کرد که می‌گوید تحقیقات این نهاد علمی نشان می‌دهد که حدود ۴.۴ درصد مردم این کشور، یعنی ۲.۸ میلیون نفر تاکنون به کرونا مبتلا شده‌اند.

شمار تلفات روزانه کشورهای اروپایی نسبت به هفته‌های گذشته کاهش یافته است. اکنون بیشترین شمار قربانیان روزانه در بریتانیاست. قبلا ایتالیا و اسپانیا صدرنشین قربانیان روزانه در اروپا بودند.

شمار قربانیان روز پنجشنبه در بریتانیا ۴۲۸ نفر گزارش شد که فعلا بالاترین میزان در جهان است.

تاکنون ۱۵۸ هزار نفر در اروپا از ویروس کرونا جان باخته‌اند. البته این آمار شامل روسیه نیز می‌شود. این کشور طی روزهای گذشته روزانه حدود ۱۱ هزار ابتلای جدید را ثبت کرده است که بعد از آمریکا و برزیل بیشترین مورد ابتلای روزانه در جهان است.

به نظر می‌رسد در حالی که شمار مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در اروپا کاهش می‌یابد، تعداد قربانیان در آمریکای جنوبی در حال اوج گرفتن است.

طی سه روز گذشته شمار تلفات برزیل همواره بالای ۷۰۰ نفر بوده است.

بر اساس آمارهای رسمی، تاکنون ۷۵ درصد از کل قربانیان از پنج کشور ایالات متحده، بریتانیا، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه بوده است و اگر برزیل را نیز وارد این لیست کنیم، سهم شش کشور از کل مرگ‌ومیر جهان به ۸۰ درصد می‌رسد.

ترکیه آمارهای روز جاری را منتشر نکرده، اما در میان کشورهای آسیایی که آمارهای روز پنج‌شنبه را منتشر کرده‌اند، ایران با ۷۱ مرگ‌ومیر جدید رتبه نخست را دارد.

بنابر آمارهای رسمی که حتی مورد تردید برخی نهادهای حکومتی، نمایندگان مجلس و رسانه‌ها قرار گرفته است، قربانیان کرونا در ایران به شش هزار و ۸۵۴ نفر رسیده است.

در آسیا وضعیت هند در حال وخیم شدن است. روز گذشته ۱۳۸ فوتی جدید در این کشور گزارش شد و روز جاری نیز شمار تلفات جدید فعلا ۱۳ نفر گزارش شده است. در حال حاضر بیش از ۲۵۰۰ شهروند این کشور به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

در آفریقا نیز بر اساس آمارهای رسمی دولت‌ها تاکنون ۲۵۰۰ نفر جان باخته‌اند که ۱۰۰ نفر آنها در روز پنج‎‌شنبه فوت کرده‌اند.

منابع: رویترز، وورلد او مترز، رادیو فردا/ ف.ق/ ک.ر
Radio Eram

FREE
VIEW