کرونا باعث کاهش ۸۵ درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران شد

کرونا باعث کاهش ۸۵ درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران شد شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از کاهش «۸۵ درصدی» پروازهای عبوری از آسمان کشور، طی فروردین ماه سال ۹۹ خبر داد. خبرگزاری تسنیم روز شنبه، سوم خرداد به نقل از این شرکت نوشته که در فروردین سال جاری، تنها ۵۱۶۲ پرواز عبوری از فضای ایران انجام شده است. این در حالی است که در ماه مشابه در سال ۹۸، ۳۳ هزار و ۱۸۹ پرواز از آسمان ایران عبور کرده بود. پیش از این نیز احسن علوی، نماینده مجلس گفته بود در دوران شیوع کرونا، تعداد هواپیماهای خارجی که از آسمان ایران عبور می‌کردند از ۹۰۰ پرواز در روز به ۲۰۰ پرواز کاهش یافته است. آقای علوی میزان دقیق خسارت کاهش پروازهای عبوری از آسمان ایران را اعلام نکرده، ولی پیش‌تر خبرگزاری ایرنا در گزارشی نوشته بود متوسط درآمد ایران از هر پرواز عبوری حدود ۸۰۰ دلار است. به گفته سیاوش امیر مکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، میزان درآمد سالانه از محل پروازهای عبوری حدود ۱۸۰۰میلیارد تومان در سال بوده‌ است. بحران شیوع کرونا خسارت گسترده‌ای به شرکت‌های هواپیمایی در همه دنیا وارد کرده است. شر..

کرونا باعث کاهش ۸۵ درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران شد

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از کاهش «۸۵ درصدی» پروازهای عبوری از آسمان کشور، طی فروردین ماه سال ۹۹ خبر داد.

خبرگزاری تسنیم روز شنبه، سوم خرداد به نقل از این شرکت نوشته که در فروردین سال جاری، تنها ۵۱۶۲ پرواز عبوری از فضای ایران انجام شده است.

این در حالی است که در ماه مشابه در سال ۹۸، ۳۳ هزار و ۱۸۹ پرواز از آسمان ایران عبور کرده بود.

پیش از این نیز احسن علوی، نماینده مجلس گفته بود در دوران شیوع کرونا، تعداد هواپیماهای خارجی که از آسمان ایران عبور می‌کردند از ۹۰۰ پرواز در روز به ۲۰۰ پرواز کاهش یافته است.

آقای علوی میزان دقیق خسارت کاهش پروازهای عبوری از آسمان ایران را اعلام نکرده، ولی پیش‌تر خبرگزاری ایرنا در گزارشی نوشته بود متوسط درآمد ایران از هر پرواز عبوری حدود ۸۰۰ دلار است.

به گفته سیاوش امیر مکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، میزان درآمد سالانه از محل پروازهای عبوری حدود ۱۸۰۰میلیارد تومان در سال بوده‌ است.

بحران شیوع کرونا خسارت گسترده‌ای به شرکت‌های هواپیمایی در همه دنیا وارد کرده است.

شرکت‌های هوايی به دليل کاهش تقاضا برای سفرهای هوايی تحت تاثير شيوع ويروس کرونا مجبور شده‌اند پروازهای خود را کاهش داده و استخدام کارمندان را متوقف کنند.

Radio Eram

FREE
VIEW