کره شمالی تهدید کرد دوران «دردناک و تاسف‌باری» در انتظار کره جنوبی است

کره شمالی تهدید کرد دوران «دردناک و تاسف‌باری» در انتظار کره جنوبی است در ادامه هشدارها و تهدیدهای تازه پیونگ‌یانگ علیه همسایه جنوبی، حکومت کره شمالی می‌گوید اعتماد خود به سئول را «به‌کلی از دست داده» و تهدید کرده است که زمانه «دردناک و تاسف‌باری» در انتظار جنوب است. بیانیه تازه اداره امور کره جنوبی در حکومت کره شمالی ۲۳ خرداد ماه در خبرگزاری رسمی آن کشور منتشر شده است. از زمان ادامه پخش اعلامیه‌ها و شب‌نامه‌های هوایی توسط فعالان کره جنوبی در مرز کره شمالی، پیونگ‌یانگ چند بار تهدید به واکنش کرده و اخیر تمامی خطوط ارتباطی با دولت و ارتش کره جنوبی را نیز قطع کرده است. جنگ کوم‌چال، مدیر اداره «جبهه متحد» در بیانیه خود گفته «ما واقعا نمی‌خواهیم با آن‌ها (دولت کره جنوبی) رو در رو شویم، چون معمولا جوری حرفی می‌زنند که گویی قرار است به یک هدف بزرگ دست یابیم، اما در عمل حتی یک گام هم بر نمی‌دارند». او سپس افزوده «از الان به بعد، در حقیقت دوران دردناک و تاسف‌باری در انتظار مقام‌های کره جنوبی‌ست». ارسال اعلامیه‌ها و شب‌نامه‌ها توسط بالن‌های کوچک، معمولا توسط فعالان مخالف کره شمالی و مخالفان..

کره شمالی تهدید کرد دوران «دردناک و تاسف‌باری» در انتظار کره جنوبی است

در ادامه هشدارها و تهدیدهای تازه پیونگ‌یانگ علیه همسایه جنوبی، حکومت کره شمالی می‌گوید اعتماد خود به سئول را «به‌کلی از دست داده» و تهدید کرده است که زمانه «دردناک و تاسف‌باری» در انتظار جنوب است.

بیانیه تازه اداره امور کره جنوبی در حکومت کره شمالی ۲۳ خرداد ماه در خبرگزاری رسمی آن کشور منتشر شده است.

از زمان ادامه پخش اعلامیه‌ها و شب‌نامه‌های هوایی توسط فعالان کره جنوبی در مرز کره شمالی، پیونگ‌یانگ چند بار تهدید به واکنش کرده و اخیر تمامی خطوط ارتباطی با دولت و ارتش کره جنوبی را نیز قطع کرده است.

جنگ کوم‌چال، مدیر اداره «جبهه متحد» در بیانیه خود گفته «ما واقعا نمی‌خواهیم با آن‌ها (دولت کره جنوبی) رو در رو شویم، چون معمولا جوری حرفی می‌زنند که گویی قرار است به یک هدف بزرگ دست یابیم، اما در عمل حتی یک گام هم بر نمی‌دارند».

او سپس افزوده «از الان به بعد، در حقیقت دوران دردناک و تاسف‌باری در انتظار مقام‌های کره جنوبی‌ست».

ارسال اعلامیه‌ها و شب‌نامه‌ها توسط بالن‌های کوچک، معمولا توسط فعالان مخالف کره شمالی و مخالفانی که از آن کشور گریخته‌اند صورت می‌گیرد. بسیاری از این فعالان ارتباطی با حزب حاکم لیبرال ندارند و یا عمدتا نزدیک به تشکل‌های راست‌گرای این کشور هستند.

بالن‌های بزرگ‌تر گاهی در برگیرنده یو‌اس‌بی یا اسکناس‌های یک دلاری است تا همسایگان جنوبی تشویق شوند آن‌ها را بردارند.

روز گذشته پیونگ‌یانگ آمریکا را نیز خطاب قرار داده و گفته بود «با توجه به تداوم سیاست‌های خصمانه واشنگتن» دلیل چندانی برای حفظ مناسبات شخصی بین رهبران دو کشور وجود ندارد. هرچند از منظر برخی تحلیلگران این اظهارات در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تلاش پیونگ‌یانگ برای فشار بر واشینگتن برای تعامل با کره شمالی است.

Radio Eram

FREE
VIEW