خانه / بین الملل / آسیا / کره شمالی: آماده‌ایم به آمریکا درس جدی بدهیم

کره شمالی: آماده‌ایم به آمریکا درس جدی بدهیم

ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی روز دوشنبه طی بیانیه ای اعلام کرد که کشورش آماده است تا در صورت اقدام نظامی آمریکا، با استراتژی هسته‌ای خود یک «درس جدی» به ایالات متحده بدهد. در این بیانیه آمده است که کره شمالی حاضر نیست برنامه هسته‌ای و موشکی خود را روی میز مذاکره بگذارد.

پیونگ‌یانگ در بیانیه ای که در رسانه های فیلیپین در حاشیه ای نشست منطقه ای آ سه‌ آن (انجمن ملل آسیای شرقی) منتشر شد، دلایل تحریم‌های اخیر سازمان ملل متحد را «ساختگی» خواند و اعلام کرد که قطعنامه‌های روز گذشته شورای امنیت «غیرقانونی» و «غیرمنصانه» است.

وزارت امور خارجه کره شمالی سازمان ملل را به سوء استفاده از اقتدار خود متهم و اعلام کرد به تحریم‌های جدید به شدت واکنش نشان خواهد داد.

قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده در شورای امنیت سازمان ملل خواستار توقف صادرات ذغال سنگ، آهن، سنگ آهن، سرب و همچنین محصولات دریایی از کره شمالی شده است. براساس این قطعنامه، صادرات این کالاها منبع بیش از یک میلیارد دلار درآمد برای کره شمالی است.

آزمایش‌های موشک‌های بالستیک کره شمالی در ماه های اخیر باعث شد تا چین، بزرگ‌ترین متحد پیونگ‌یانگ هم به صف منتقدان جدی سیاست‌های نظامی این کشور بپیوندد.

پیونگ‌یانگ در بیانیه خود گفته است که آزمایش موشکی ماه ژوئیه نشان داد خاک تمام ایالات متحده در تیررس این موشک ها هستند. با این حال کره شمالی توان موشکی خود را ابزار قانونی دفاعی این کشور توصیف می‌کند.

همچنین بررسی کنید

توفان هومبرتو به مناطق ویران‌شده از «دوریان» در باهاما نزدیک‌ می‌شود

حدود دو هفته پس از آن که توفان سهمگین «دوریان» مجمع‌الجزایر باهاما در اقیانوس اطلس …

حوثی‌های شیعه یمن مسئولیت حمله به دو سایت نفتی آرامکو را بر عهده گرفتند

گزارش‌ها از عربستان سعودی حاکی از آتش‌سوزی در دو سایت نفتی آرامکو، کمپانی نفتی این …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super