خانه / بین الملل / آسیا / کره جنوبی با شلیک موشک بالستیک حمله به کره شمالی را شبیه‌سازی کرد

کره جنوبی با شلیک موشک بالستیک حمله به کره شمالی را شبیه‌سازی کرد

کره جنوبی در پاسخ به آزمایش بمب هیدروژنی در کره شمالی، در یک رزمایش نظامی موشک‌های بالستیک زمین به زمین شلیک کرد. در این رزمایش حمله به پایگاه‌های اتمی کره شمالی شبیه‌سازی شده است.

ارتش کره جنوبی گزارش داده که در این رزمایش یک موشک زمین به زمین و یک موشک هوا به زمین با برد بلند با دقت به هدف تعیین شده در دریای ژاپن اصابت کرده. به گفته مقامات نظامی کره جنوبی فاصله‌ای که این موشک‌های بالستیک با مهمات نظامی پیموده‌اند تا به هدف اصابت کنند دقیقاً برابر با فاصله با تأسیسات هسته‌ای کره شمالی‌ست.

علاوه بر این کره جنوبی نصب سامانه پدافند موشکی تاد را از سر می‌گیرد. به گزارش خبرگزاری رویترز وزارت محیط زیست کره جنوبی در سئول در طول روز جاری موافقت نهایی خود با نصب این سامانه را تأیید خواهد کرد.

مون جه‌ این، رئیس جمهور کره جنوبی تابستان سال جاری برای بررسی پیامدهای زیست محیطی سامانه ضد موشکی تاد، دستور توقف نصب آن را صادر کرده بود. روسیه و چین با نصب این سامانه موشکی مخالف‌اند.

تهدید آمریکا: پاسخ نظامی عظیم

به این ترتیب بحران شبه‌جزیره کره یک گام دیگر به درگیری نظامی نزدیک‌تر شده است. بعد از آنکه پیونگ یانگ یکشنبه ۳ سپتامبر یک بمب هیدروژنی آزمایش کرد، ایالات متحده آمریکا اعلام آمادگی کرد که در شبه‌جزیره کره از بمب اتمی استفاده کند. کاخ سفید اعلام کرده که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک گفت‌وگوی تلفنی، به شینرو آبه، نخست‌وزیر ژاپن اطلاع داده که آمریکا همه امکانات دیپلماتیک، و همه سلاح‌های غیر هسته‌ای و هسته‌ایش را برای حفاظت از مناطق تحت کنترل خود در شبه‌جزیره کره و همچنین متحدانش به کار می‌گیرد.

پیش از این تحولات، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، هشدار داده بود که آمریکا به تهدیدهای کره شمالی «پاسخ نظامی عظیمی» خواهد داد. به گفته ماتیس، آمریکا در پی نابودی «کشوری به نام کره شمالی» نیست اما «گزینه‌های بسیاری در اختیار دارد.»

ایالات متحده آمریکا همچنین در نظر دارد روابط اقتصادی‌اش را با هر کشوری که با کره شمالی روابط اقتصادی دارد، قطع کند. مهم‌ترین شریک تجاری کره شمالی هم جمهوری خلق چین است.

دوشنبه ۴ اوت نشست فوق‌العاده شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی بحران شبه‌جزیره کره تشکیل جلسه می‌دهد.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل آزمایش بمب هیدروژنی در کره شمالی را محکوم کرده و از رهبر کره شمالی خواسته از بی‌ثبات کردن شبه‌جزیره کره با چنین اقداماتی بپرهیزد.

همچنین بررسی کنید

طرح بوریس جانسون برای برگزیت در پارلمان بریتانیا تصویب شد

طرح بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا برای برگزیت روز جمعه ۲۹ آذر در پارلمان این …

توئیتر هزاران حساب کاربری مرتبط با عربستان سعودی را مسدود کرد

توئیتر روز جمعه اعلام کرد هزاران حساب کاربری در این شبکه اجتماعی را که «با …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super