کاهش اینترنت ایران در سطح ملی به «۲۵ درصد»؛ پیام‌رسان‌های داخلی هم دچار اختلال شدند

کاهش اینترنت ایران در سطح ملی به «۲۵ درصد»؛ پیام‌رسان‌های داخلی هم دچار اختلال شدند نت‌بلاکس، سازمان غیردولتی ناظر بر اینترنت جهانی، روز دوشنبه ۳۰ آبان از ثبت اختلال «بزرگ» در اینترنت و قطع اینترنت تلفن‌ همراه بسیاری از کاربران ایرانی خبر داد. نت‌بلاکس در توئیتی نوشت در میانه موج جدید اعتراضات و گزارش‌ها از کشته شدن معترضان، اتصال اینترنت ایران در سطح ملی به حدود ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده است. خبرگزاری ایسنا هم شامگاه دوشنبه تایید کرد که اینترنت بین‌الملل اپراتور‌های تلفن همراه قطع شده و ظاهرا فقط دسترسی به اینترنت داخلی میسر است. این خبرگزاری افزوده که قطع اینترنت بین‌الملل اپراتور‌های موبایل در حالی است که تعدادی از کاربران هم از عدم امکان برقراری ارتباط با برخی پیام‌رسان‌های داخلی از ساعاتی پیش خبر می‌دهند. نهادهای حقوق بشری و کشورهای غربی، جمهوری اسلامی ایران را به قطع اینترنت برای جلوگیری از گردش آزاد اطلاعات و مخفی کردن سرکوب گسترده معترضان متهم می‌کنند. شورای امنیت کشور به ریاست احمد وحیدی، وزیر کشور، مسئول قطع اینترنت و سرکوب اعتراضات مسالمت‌آمیز در کشور است. طی ۱۰ هفته‌ای ک..

کاهش اینترنت ایران در سطح ملی به «۲۵ درصد»؛ پیام‌رسان‌های داخلی هم دچار اختلال شدند طی ۱۰ هفته‌ای که از اعتراضات مردمی می‌گذرد، دسترسی شهروندان ایران به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به شدت محدود شده است

نت‌بلاکس، سازمان غیردولتی ناظر بر اینترنت جهانی، روز دوشنبه ۳۰ آبان از ثبت اختلال «بزرگ» در اینترنت و قطع اینترنت تلفن‌ همراه بسیاری از کاربران ایرانی خبر داد.

نت‌بلاکس در توئیتی نوشت در میانه موج جدید اعتراضات و گزارش‌ها از کشته شدن معترضان، اتصال اینترنت ایران در سطح ملی به حدود ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

خبرگزاری ایسنا هم شامگاه دوشنبه تایید کرد که اینترنت بین‌الملل اپراتور‌های تلفن همراه قطع شده و ظاهرا فقط دسترسی به اینترنت داخلی میسر است.

این خبرگزاری افزوده که قطع اینترنت بین‌الملل اپراتور‌های موبایل در حالی است که تعدادی از کاربران هم از عدم امکان برقراری ارتباط با برخی پیام‌رسان‌های داخلی از ساعاتی پیش خبر می‌دهند.

نهادهای حقوق بشری و کشورهای غربی، جمهوری اسلامی ایران را به قطع اینترنت برای جلوگیری از گردش آزاد اطلاعات و مخفی کردن سرکوب گسترده معترضان متهم می‌کنند.

شورای امنیت کشور به ریاست احمد وحیدی، وزیر کشور، مسئول قطع اینترنت و سرکوب اعتراضات مسالمت‌آمیز در کشور است.

طی ۱۰ هفته‌ای که از اعتراضات مردمی می‌گذرد، دسترسی شهروندان ایران به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به شدت محدود شده است.

Radio Eram

FREE
VIEW