خانه / بالا / کاهش ارزش ریال «نوری همدانی» را ناراحت کرده!

کاهش ارزش ریال «نوری همدانی» را ناراحت کرده!

“نوری همدانی” گفته متأسفیم که برای هزار دینار عراقی تقریبن باید ۱۳ هزار تومان بدهیم و پول ما این‌قدر کم‌ارزش شده است.

«محبت نیوز»- بحران و سوء مدیریت در جمهوری اسلامی و آثار منفی آن در حوزه‎های اقتصادی و اجتماعی آن‌چنان عمیق شده که گاهی مراجع تقلید حکومتی را هم وادار به انتقاد می‎کند. البته انتقاد آن‎ها هرگز به سوی راس حاکمیت یعنی “علی خامنه‎ای” و کلّیت نظام نیست بلکه تا جایی که خیلی هم برای حکومت دردساز نشود در برخی موارد اشاره‌ای به مشکلات می‎کنند.
افت شدید ارزش ریال نسبت به ارزهای خارجی “شیخ حسین نوری همدانی” از علمای قم را در ۹۳ سالگی دلخور کرده است. او با اشاره به اینکه «مسئله اقتصادی امر مهمی است و قرآن به همین سبب تاکید به امر زکات دارد» گفته متأسفیم که برای هزار دینار عراقی تقریبن باید ۱۳ هزار تومان بدهیم و پول ما این‌قدر کم‌ارزش شده است.»

او گرفتاری‌ها را ناشی از عدم فکر صحیح و مدیریت قوی دانسته و گفته «از کاهش ارزش پول ملی در عراق به‌ شدت ناراحت شدم و چرا باید این‌گونه باشد، ازاین‌رو مدیریت اقتصادی در این برهه از زمان خیلی مهم است و باید از همه جهات ملت ایران باعزت در اربعین حاضر شوند و همه موکب‌ها باید باهم هماهنگ باشند.»
نکته مهم اینجاست که او اشاره‎ای به علت گرانی و گرفتاری‎های معیشتی مردم نکرده و نگفته تصمیمات خامنه‎ای در سیاست‌‎گیری‎هایی که سبب آسیب‎های اقتصادی شده چیست. حتی اشاره نکرده در جریان برگزاری مراسم اربعین زائران ایرانی‌ تا چه اندازه در عراق مورد بی‎احترامی و تهدید قرار گرفتند.

همچنین بررسی کنید

موسسه پیو: پنجاه و یک درصد آمریکایی ها موافق تقویت جایگاه دین در جامعه هستند

مردم آمریکا که باورهای دینی در میان اغلب آنها از جایگاه ویژه ای برخوردار است …

وزیر دفاع سریلانکا: حملات به کلیساها در انتقام حمله به دو مسجد در نیوزیلند بود

روان ویجرواردن وزیر دفاع سری‌لانکا به به پارلمان این کشور گفت “تحقیقات اولیه” نشان می …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super