کارگر جوان در میدان نفتی یادآوران در پی «عدم دریافت حقوق» خود را حلق‌آویز کرد

کارگر جوان در میدان نفتی یادآوران در پی «عدم دریافت حقوق» خود را حلق‌آویز کرد بامداد روز چهارشنبه، ۲۱ خرداد، جوانی به نام عمران روشنی مقدم، خود را در تأسیسات نفتی میدان یادآوران در هویزه حلق‌آویز کرد. خبرگزاری ایلنا با درج این خبر می‌نویسد که همکاران او علت خودکشی‌اش را دریافت نکردن حقوقش از شرکت پیمانکاری می‌دانند. آنها می‌گویند حقوق کارگران پیمانکاری نفت ناچیز است و با تأخیر پرداخت می‌شود و ایلنا می‌نویسد اداره کار شهرستان هویزه نیز تأیید کرده است که این کارگران هنوز حقوق اردیبهشت‌ماه را نگرفته‌اند و قراردادهای آنها نیز نیازمند بازبینی است تا با اصول و قواعد کار تطابق داشته باشد. بنابر این گزارش، کارگران این شرکت پیمانکاری پیش از این با اداره کار و مقامات مسئول تماس گرفته و خواستار احقاق حقوق شغلی خود از جمله در بحث قراردادهای شغلی شده بودند. روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده‌است که مدیرکل این اداره دستور «بررسی و پیگیری جدی» این موضوع را صادر کرده‌ است. با افزایش وخامت وضعیت اقتصادی بسیاری از شهروندان در ایران، خبرهایی مشابه ..

کارگر جوان در میدان نفتی یادآوران در پی «عدم دریافت حقوق» خود را حلق‌آویز کرد

بامداد روز چهارشنبه، ۲۱ خرداد، جوانی به نام عمران روشنی مقدم، خود را در تأسیسات نفتی میدان یادآوران در هویزه حلق‌آویز کرد.

خبرگزاری ایلنا با درج این خبر می‌نویسد که همکاران او علت خودکشی‌اش را دریافت نکردن حقوقش از شرکت پیمانکاری می‌دانند.

آنها می‌گویند حقوق کارگران پیمانکاری نفت ناچیز است و با تأخیر پرداخت می‌شود و ایلنا می‌نویسد اداره کار شهرستان هویزه نیز تأیید کرده است که این کارگران هنوز حقوق اردیبهشت‌ماه را نگرفته‌اند و قراردادهای آنها نیز نیازمند بازبینی است تا با اصول و قواعد کار تطابق داشته باشد.

بنابر این گزارش، کارگران این شرکت پیمانکاری پیش از این با اداره کار و مقامات مسئول تماس گرفته و خواستار احقاق حقوق شغلی خود از جمله در بحث قراردادهای شغلی شده بودند.

روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده‌است که مدیرکل این اداره دستور «بررسی و پیگیری جدی» این موضوع را صادر کرده‌ است.

با افزایش وخامت وضعیت اقتصادی بسیاری از شهروندان در ایران، خبرهایی مشابه در روزهای اخیر مخابره شده ‌است که از آن‌ جمله خودکشی مرد جوانی است که دو روز پیش از این، بیستم خرداد، در فرودگاه خمینی تهران روی داد.

به گزارش سایت خبری رکنا، بامداد آن روز، مرد جوانی در فرودگاه خمینی در طبقه دوم با صدای بلند شروع صحبت کرد و در حالی‌که کاغذهایی در دست داشت با عصبانیت آنها را در فضای سالن فرودگاه امام خمینی پخش کرد و خودش را از طبقه دوم و در برابر همه مردم به پایین انداخت.

بنا بر این گزارش این مرد که کارمندان یکی از ایرلاین‌ها بود چندی قبل از محل کارش اخراج شده و به خاطر اخراج شدنش دست به خودکشی در فرودگاه خمینی زده است.

دو روز پیش از آن، یک مجروح جنگ ایران و عراق که در مقابل بنیاد شهید کرمانشاه اقدام به خودسوزی کرده بود، ساعاتی پس از انتقال به بیمارستان درگذشت.

به گزارش ایرنا، مدیرکل بنیاد شهید استان کرمانشاه در نخستین واکنش به خودسوزی جهانگیر آزادی میان‌کوهی، جانباز کرمانشاهی، ادعا کرد که او «دارای اختلافات خانوادگی بوده»، سپس توضیح داد که وی «درخواست وام داشته و اگرچه نوبتش هم نرسیده بود اما در نوبت دریافت وام قرار گرفته بود».

آقای آزادی دارای همسر و سه فرزند بوده و گفته می‌شود مبلغ وام مورد درخواست او «هشت میلیون تومان» بوده است.

منابع: ایلنا، رکنا، ایرنا / پ.پ / ف.دو
Radio Eram

FREE
VIEW