خانه / اخبار روز / کارگران هپکو در اراک اعتراض را از سر گرفتند

کارگران هپکو در اراک اعتراض را از سر گرفتند

کارگران شرکت پیمانکاری هپکو در اعتراض به عملی نشدن وعده‌های مسئولان در اراک راهپیمایی، و مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند. این اعتراض دو هفته پس از جلسه‌ تعیین وضعیت دو ابرشرکت پیمانکاری صنعتی اراک، شرکت‌های هپکو و آذرآب، با حضور اسحاق جهانگیری، معاون رئیس جمهوری رخ می‌دهد. مسئولان در این جلسه وعده رسیدگی به مشکلات این دو شرکت را داده بودند.

دوم دی؛ راهپیمایی کارگران هپکو به سوی استانداری مرکزی ــ عکس: شبکه های اجتماعی

هپکو در حال حاضر در اختیار سازمان خصوصی‌سازی است و وعده‌های مسئولان از جمله معاون رئیس‌جمهوری برای تعیین تکلیف آن بر روی کاغذ مانده است. مسئولان برغم وعده‌ها از پرداخت حقوق عقب‌افتاده کارگران نیز سر باز زده‌اند.

جلسه تعیین وضعیت هپکو و آذرآب دوشنبه ۱۸ آذر با حضور اسحاق جهانگیری، معاون رئیس جمهوری، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد اسلامی، سرپرست وزارت راه و شهرسازی، علی آقازاده، استاندار استان مرکزی، و نیز مدیر کل بانک ملی و رئیس سازمان خصوصی‌سازی برگزار شد.

ابوالفضل رنجبر، نایب رئیس شورای اسلامی کار هپکو در ارتباط با مصوبات این جلسه گفته بود که قرار است وزارت صمت تکلیف سهامداری شرکت هپکو را تا دو هفته دیگر تعیین کند، وزارت راه اعتبار لازم برای سفارش ۳۶۰ دستگاه ماشین‌الات را به هپکو ارائه دهد و بانک ملی وامی به میزان ۳۵ میلیارد تومان در اختیار هپکو قرار دهد.

دو هفته پس از این وعده‌ها، کارگران هپکو مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند و خواستار تعیین تکلیف شرکت، امنیت شغلی و پرداخت حقوق معوقه خود شدند.

شرکت هپکو هم‌اکنون ۳۶۶ میلیارد تومان (بیش از یک و نیم برابر سرمایه ثبتی آن) زیان انباشته دارد که بخش قابل توجهی از آن را بهره وام‌های بانکی تشکیل می‌دهد.

برای بزرگ شدن تصویر روی آن کلیک کنید


بیشتر بخوانید:

تعیین وضعیت هپکو و آذرآب به دو هفته بعد موکول شد

همچنین بررسی کنید

واکنش عضو مجلس خبرگان به اجرای رقص صبحگاهی در برخی مدارس مازندران: سند ۲۰۳۰ یونسکو را اجرا می‌کنند

radioeram See author's posts

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده رشت در مجلس: آمار کشته‌شدگان را داریم اما مجاز نیستیم اعلام کنیم

radioeram See author's posts

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super