خانه / ایران / کارفرمایان تا ۲ سال از پرداخت سهم بیمه معاف شدند

کارفرمایان تا ۲ سال از پرداخت سهم بیمه معاف شدند

دولت جمهوری اسلامی به کارفرمایانی که برای حداقل ۲ فارغ‌التحصیل دانشگاهی فرصت شغلی ایجاد کنند، دو سال معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در نظر می‌گیرد. اجرای این قانون منابع مالی صندوق تامین اجتماعی را کاهش خواهد داد

 

محمدرضا یوسفی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان یکشنبه ۲۶ فروردین به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گفت که آئین نامه اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۶ به کارفرمایان و سازمان‌های دولتی متولی ابلاغ شده است.

مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه ۱۳۹۶ به دولت اجازه داد تا  از درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه‌ها حق بیمه سهم کارفرما برای فارغ‌التحصیلان لیسانس و بالاتر دانشگاهی که در سال ۱۳۹۶ برای اولین‌بار در واحدهای متوسط و کوچکتر تولیدی، خدماتی به‌کارگرفته می‌شوند تا سقف یک میلیون نفر را پرداخت کند.

به گفته یوسفی در راستای اجرای این برنامه و به منظور «حمایت از کارفرمایان» و «ایجاد اشتغال» برای همه کارفرمایانی که بیکاران دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر را استخدام کنند، دو سال معافیت مالیاتی در نظر گرفته خواهد شد.

او گفت که در این بخشنامه به کارفرمایان اجازه داده می‌شود به ازای هر دو نفر بیمه شده، یک نیروی جدید با معافیت از پرداخت حق بیمه استخدام کنند.

این بخشنامه در حالی ابلاغ شده که مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی پیش از این وضعیت صندوق بیمه سازمان تامین اجتماعی را نامناسب و در آستانه ورشکستگی توصیف کرده است.

براساس گزارش مجلس، انباشت بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی و افزایش بیمه‌های موظفی منابع درآمدی سازمان تامین اجتماعی را کاهش داده است.

دولت جمهوری اسلامی بیش از ۱۴۶ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است.

قانون بودجه امسال دولت را به پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات تامین اجتماعی از طریق واگذاری اموال دولتی به این سازمان مکلف کرده است.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفته است که این سازمان بسیاری از شرکت‌های تحت پوشش را تا چند سال آینده واگذار خواهد کرد.

همچنین بررسی کنید

سوریه و اسرائیل از دفع حملات موشکی متقابل خبر دادند

رسانه‌ دولت بشار اسد(سانا) خبر داد که نیروی پدافند هوایی ارتش سوریه یکشنبه ۲۰ ژانویه …

رقابت عبدالله عبدالله و اشرف‌ غنی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، یکشنبه ۲۰ ژانویه / ۳۰ دی رسما وارد میدان رقابت …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super