خانه / آخرین خبرها / چهارمین انتخابات پارلمانی اسپانیا در چهارسال گذشته بار دیگر برگزار شد

چهارمین انتخابات پارلمانی اسپانیا در چهارسال گذشته بار دیگر برگزار شد

دومین انتخابات پارلمانی اسپانیا در شش ماه اخیر و چهارمین انتخابات پارلمانی در چهارسال گذشته این کشور روز یکشنبه ۱۹ آبان ماه برگزار شده است.

به گزارش رویترز، انتخابات پارلمانی اسپانیا در حالی روز یکشنبه ۱۹ آبان ماه برگزار شده است که پیش بینی می شود نتیجه آن احتمالا چند دسته‌تر از پارلمان پیشین باشد. 

بنابر این گزارش، نظرسنجی‌ها نشان می دهد که حزب سوسیالیست متعلق به پدرو سانچز، نخست وزیر موقت اسپانیا در صدر است اما احتمالاً کرسی های کمتری نسبت به رای شش ماه گذشته کسب خواهند کرد.

همچنین حزب مردم می تواند رای بیشتری را کسب کند و حزب راست افراطی «ووکس» نیز احتمال دارد به سومین حزب بزرگ اسپانیا تبدیل شود.

اسپانیا از سال ۲۰۱۵ در تلاش است تا  دولت‌های باثبات  را روی کار بیاورد . این در حالی است که در آن سال احزابی جدید در پی تشدید بحران مالی و پس از چند دهه دست به دست شدن قدرت میان سوسیالیست‌ها و محافظه‌کاران متعلق به «حزب مردم» ظهور پیدا کردند.

پدرو سانچز، نخست وزیر موقت اسپانیا این انتخابات را که چهارمین انتخابات پارلمانی اسپانیا در چهار سال گذشته محسوب می‌شود بعد از آن فراخوان داد که حزب سوسیالیست متعلق به وی در ماه آوریل در انتخابات قبلی به رغم کسب بیشترین میزان آرا نتوانست دولت را تشکیل دهد.

برای تشکیل دولت در اسپانیا، حزب پیروز نیاز به کسب دست‌کم ۱۷۶ کرسی دارد.

همچنین بررسی کنید

کره جنوبی تائید کرد دو شهروند و شناور این کشور در دست حوثی‌ها هستند

وزارت خارجه کره جنوبی در بیانیه‌ای گفته است دو شناور و یک دکل که حامل …

آلمان: دولت ایران به اعتراضات مشروع احترام بگذارد و وارد تعامل شود

سخنگوی صدر اعظم آلمان از دولت جمهوری اسلامی خواسته به حق مشروع اعتراضات مردم احترام …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super