خانه / بین الملل / چرا سنگاپور برای مذاکرات میان کره‌شمالی و آمریکا انتخاب شد؟

چرا سنگاپور برای مذاکرات میان کره‌شمالی و آمریکا انتخاب شد؟

پس از ماه‌ها گمانه‌زنی بر سر دیدار میان رهبران ایالات متحده آمریکا و کره شمالی به‌منظور گفتگو بر سر خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی، محل و زمان دقیق این دیدار مشخص شد. این خبر نخست در رسانه‌های آمریکایی منتشر شد اما دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا در حساب کاربری توئیتر خود هم اعلام کرد دیدار میان او و کیم جونگ اون، روز دوازدهم ژوئن در سنگاپور انجام خواهد شد.

کره جنوبی، متحد واشنگتن، که در مرکز تنش‌های شبه‌جزیره کره قرار دارد، یکی از محل‌هایی بود که گمان می‌رفت میزبان دیدار میان رهبران دو کشور باشد اما در نهایت محل برگزاری این نشست سنگاپور اعلام شد. وزیر امور خارجه سنگاپور نیز برگزاری نشست خلع سلاح هسته‌ای میان رهبران واشنگتن و پیونگ‌یانگ را مورد تائید قرار داد.

انتخاب سنگاپور منطقه‌ای واقع در جنوب شرق آسیا، بر اساس چه ویژگی‌هایی صورت گرفته است؟

از سنگاپور بعنوان منطقه‌ای بی‌طرف در بحران شبه جزیره کره یاد می‌شود اما این انتخاب دلایل و ویژگی‌های دیگری نیز داشته است. برخی از کارشناسان، فاصله نزدیک سنگاپور به پیونگ‌یانگ را بعنوان اولویتی برای انتخاب این کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا بعنوان محل برگزاری گفتگوهای میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ دانسته‌اند.

سنگاپور که یکی از سه کشور-شهر مستقل کنونی در جهان است از نظر اقتصادی، یکی از مراکز بزرگ داد و ستد تجاری در جهان محسوب می‌شود اما در عین حال بی‌طرفی، امنیت و توانایی در برگزاری نشست‌های جهانی از جمله موارد مهم برای انتخاب این مکان برشمرده می‌شود.

همچنین بررسی کنید

سری‌لانکا: گروه اسلام‌گرا مسئول انفجارها است؛ کشف ده‌ها چاشنی انفجاری تازه

یک روز پس از چندین انفجار مرگبار در سری‌لانکا، پلیس این کشور از کشف ۸۵ …

وقوع حملات هوایی و انفجار در پایتخت لیبی؛ تنها فرودگاه فعال طرابلس بسته شد

گزارش‌‌ها حاکی از وقوع حملات هوایی و انفجارهایی در پایتخت لیبی است. در حالی‌که درگیری‌ها …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super