پژمان یارولی: دوومیدانی تحمل زجر و بی‌پولی است!

پژمان یارولی: دوومیدانی تحمل زجر و بی‌پولی است! دونده ۸۰۰ متر ایران می‌گوید دوومیدانی در ایران خیلی شناخته شده نیست و وضعیت خوبی هم ندارد. پژمان یارولی در گفت‌وگو با ایسنا به وضعیت دوومیدانی ایران اشاره و بیان کرد: این رشته فقیر است و در ایران شناخته شده نیست در حالی که در کشورهای خارجی ورزش اول محسوب می‌شود حتی دوومیدانی ورزش اول المپیک است اما در ایران به زجر، تحمل و بی‌پولی خلاصه می‌شود. او با بیان اینکه در سال‌های قبل حمایت از دوومیدانی‌کاران وضعیت خوبی نداشت، افزود: می‌خواستم این رشته را کنار بگذارم. سال گذشته هم با مس سونگون قراردادی ۲۰ میلیون تومانی داشتم اما هیچ پولی به ما ندادند و همه رابالا کشیدند، حتی هزینه رفت و آمد به تهران را هم شخصی پرداخت کردیم. با این حال هیچ شکایتی هم نکرده‌ام چون سر رفاقت به این تیم رفتم اما از آنها می‌خواهم که پول ما را پس بدهند. یارولی در ادامه بیان‌کرد: فدراسیون هیچ حمایتی از من نکرده و در آینده هم نمی کند اما خوشبختانه تیم پلیمر خلیج فارس اسپانسرم شده تا در مسابقات آسیایی و جهانی ورودی المپیک را بگیریم. این دونده به شرایط آمادگی و عملکرد خود..

پژمان یارولی: دوومیدانی تحمل زجر و بی‌پولی است!

پژمان یارولی: دوومیدانی تحمل زجر و بی‌پولی است!

دونده ۸۰۰ متر ایران می‌گوید دوومیدانی در ایران خیلی شناخته شده نیست و وضعیت خوبی هم ندارد.

پژمان یارولی در گفت‌وگو با ایسنا به وضعیت دوومیدانی ایران اشاره و بیان کرد: این رشته فقیر است و در ایران شناخته شده نیست در حالی که در کشورهای خارجی ورزش اول محسوب می‌شود حتی دوومیدانی ورزش اول المپیک است اما در ایران به زجر، تحمل و بی‌پولی خلاصه می‌شود.

او با بیان اینکه در سال‌های قبل حمایت از دوومیدانی‌کاران وضعیت خوبی نداشت، افزود: می‌خواستم این رشته را کنار بگذارم. سال گذشته هم با مس سونگون قراردادی ۲۰ میلیون تومانی داشتم اما هیچ پولی به ما ندادند و همه رابالا کشیدند، حتی هزینه رفت و آمد به تهران را هم شخصی پرداخت کردیم. با این حال هیچ شکایتی هم نکرده‌ام چون سر رفاقت به این تیم رفتم اما از آنها می‌خواهم که پول ما را پس بدهند.

یارولی در ادامه بیان‌کرد: فدراسیون هیچ حمایتی از من نکرده و در آینده هم نمی کند اما خوشبختانه تیم پلیمر خلیج فارس اسپانسرم شده تا در مسابقات آسیایی و جهانی ورودی المپیک را بگیریم.

این دونده به شرایط آمادگی و عملکرد خود در مرحله اول قهرمانی باشگاه‌های کشور اشاره و بیان کرد: با توجه به شرایط تمریناتم در زمستان و برنامه‌ریزی‌هایی که انجام دادم، نتیجه قابل پیش‌بینی بود و از عملکردم در قهرمانی باشگاه‌ها راضی هستم چون در ماده‌های ۸۰۰، ۱۵۰۰ و امدادی مقام نخست را کسب کردم.

او در ادامه افزود: ماده تخصصی من ۸۰۰ متر است و تلاش می‌کنم تا در مرحله سوم باشگاه‌ها رکورد ایران را جابه جا کنم.

این دونده در مورد سطح مسابقات قهرمانی باشگاه‌ها گفت:سطح مسابقات در دوهای نیمه استقامت و استقامت همیشه بالا است چون دونده‌های خوبی از شهرهای اطراف کرمانشاه، شیراز و همدان شرکت می کنند. در ۱۵۰۰ ورزشکاران خوبی مثل مسلم نیادوست، علی فهیمی و سید امیر زمانپور حضور دارند که خوشبختانه در رقابت با آنها مقام نخست را به دست آوردم.

انتهای پیام

.