پلیس آلمان می‌گوید مشغول بررسی حمله به تجمع اعتراضی در مقابل سفارت ایران است

پلیس آلمان می‌گوید مشغول بررسی حمله به تجمع اعتراضی در مقابل سفارت ایران است ساعاتی پس از ضرب‌وجرح سه مخالف جمهوری اسلامی به‌دست افراد ناشناس در تحصن شبانه مقابل سفارت ایران در برلین، پلیس آلمان روز یک‌شنبه هشتم آبان اعلام کرد که در حال بررسی و تحقیق در مورد این حمله است. به گفته پلیس، مشاهدات ماموری که مشغول نگهبانی از سفارت بوده حاکی است که سه مرد نقاب‌پوش اقدام به پاره کردن بنرها و پرچم‌هایی کردند که متعلق به یک خانه سیار در نزدیکی ساختمان سفارت جمهوری اسلامی در پایتخت آلمان بود. در بیانیه پلیس آمده است که به‌رغم هشدارهای مامور نگهبانی مبنی‌بر توقف حمله، مهاجمان در خانه سیار را باز کردند و چهار تن از سرنشینان آن را ضرب‌وجرح کردند. بر اساس این گزارش، این حمله سه مجروح بر جای گذاشت و در نهایت، مهاجمان با خودرو از محل متواری شدند. دو تن از مجروحان برای مداوا به بیمارستان انتقال یافتند. در اظهارات پلیس آلمان به جزئیات بیشتری در مورد این حمله اشاره نشده است. پیش از این بیانیه، خبرنگار روزنامه بیلد آلمان گزارش داده بود که نیروهای تحت امر جمهوری اسلامی حوالی ساعت دو بامداد در برلین‌ ..

پلیس آلمان می‌گوید مشغول بررسی حمله به تجمع اعتراضی در مقابل سفارت ایران است خانه سیار حامل گروهی از مخالفان جمهوری اسلامی در مقابل سفارت ایران در برلین که بامداد یک‌شنبه هدف حمله مهاجمان «ناشناس» قرار گرفت

ساعاتی پس از ضرب‌وجرح سه مخالف جمهوری اسلامی به‌دست افراد ناشناس در تحصن شبانه مقابل سفارت ایران در برلین، پلیس آلمان روز یک‌شنبه هشتم آبان اعلام کرد که در حال بررسی و تحقیق در مورد این حمله است.

به گفته پلیس، مشاهدات ماموری که مشغول نگهبانی از سفارت بوده حاکی است که سه مرد نقاب‌پوش اقدام به پاره کردن بنرها و پرچم‌هایی کردند که متعلق به یک خانه سیار در نزدیکی ساختمان سفارت جمهوری اسلامی در پایتخت آلمان بود.

در بیانیه پلیس آمده است که به‌رغم هشدارهای مامور نگهبانی مبنی‌بر توقف حمله، مهاجمان در خانه سیار را باز کردند و چهار تن از سرنشینان آن را ضرب‌وجرح کردند.

بر اساس این گزارش، این حمله سه مجروح بر جای گذاشت و در نهایت، مهاجمان با خودرو از محل متواری شدند.

دو تن از مجروحان برای مداوا به بیمارستان انتقال یافتند.

در اظهارات پلیس آلمان به جزئیات بیشتری در مورد این حمله اشاره نشده است.

پیش از این بیانیه، خبرنگار روزنامه بیلد آلمان گزارش داده بود که نیروهای تحت امر جمهوری اسلامی حوالی ساعت دو بامداد در برلین‌ با چاقو، چماق و مشت و لگد به گروهی از مخالفان حکومت که در مقابل سفارت ایران تحصن کرده بودند یورش برده و آن‌ها را ضرب و جرح کردند.

به نوشته خبرگزاری آلمان، بنرهای یاد شده حاوی شعارهایی چون «زن، زندگی، آزادی» و «ایرانیان خواهان دموکراسی هستند» بود.

در همین حال، یکی از شاهدان عینی به خبرنگار بیلد گفته بود که دو نفر از مهاجمان هنگام حمله از خودروی خود پیاده نشدند و با اسلحه، تحصن‌کنندگان را تهدید کردند.

Radio Eram

FREE
VIEW