خانه / اخبار روز / پس از تحریم‌های آمریکا به خاطر تعامل با ایران، شرکت بزرگ چینی “زِِد‌ تی‌ ای” فعالیت‌های اصلی خود را متوقف کرد

پس از تحریم‌های آمریکا به خاطر تعامل با ایران، شرکت بزرگ چینی “زِِد‌ تی‌ ای” فعالیت‌های اصلی خود را متوقف کرد

به دنبال اجرایی شدن تحریم‌های آمریکا علیه شرکت بزرگ چینی “زِد‌ تی‌ ای”*، حفظ موجودیت این شرکت که یکی ازغول‌های جهان در حوزه تولید گوشی‌های هوشمند و تجهیزات ارتباطی و مخابراتی است با تهدیدهای جدی روبرو شده است. مقامات این شرکت، نیمه شب گذشته ۲۰ اردیبهشت/ ١٠ مه در بیانیه‌ای توقف کلیه فعالیت‌های اصلی و عملیاتی این شرکت را اعلام کردند. توقف فعالیت‌های اصلی “زِد‌ تی‌ ای” در حالی است که تنها چندهفته از صدور حکم وزارت بازرگانی آمریکا درباره ممنوعیت فروش محصولات این شرکت در آمریکا و منع همکاری‌هایش با تأمین‌کنندگان آمریکایی سپری می‌شود. این حکم پس از فاش شدن ارسال محصولات آمریکایی از سوی این شرکت به ایران و کره شمالی در سال ۲۰۱۷ و دور زدن تحریم‌های آمریکا، صادر شده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش می دهد که شرکت بزرگ چینی “زِد‌ تی‌ ای” که بیش از ۸۰ هزار نفر را در استخدام خود دارد، به عنوان شرکت پیشگام چین در جهت توسعه زیرساخت‌های پنجمین نسل تلفن‌های هوشمند شناخته شده است. با این وجود، این شرکت از نظر تکنولوژی‌های مخابراتی مانند تولید چیپ‌های رایانه‌ای و سیستم عامل “آندروئید”، به آمریکا وابسته بوده و تحریم‌های آمریکا در این زمینه و همچنین منع فروش محصولات این شرکت غول پیکر چینی در آمریکا، موجودیت و ادامه حیاتش را با تهدیدهای جدی روبرو کرده است.

در بیانیه “زِد‌ تی‌ ای” تأکید شده که این تصمیم به معنی پایان کار این شرکت چینی نیست و آنها با اتکا به ذخایر مالی خود در دوره توقف فعالیت‌های اصلی، اقداماتی را انجام خواهند داد تا بدنه شرکت را از خطر فروپاشی حفظ نمایند.

در بیانیه “زِد‌ تی‌ ای” همچنین آمده است که آنها در این فرصت با مقامات دولتی آمریکا، برای حل و فصل موضوعات و منصرف ساختن آنها از تصمیم پیشین خود برای ممنوعیت فعالیت بَرَند چینی در خاک این کشور، مذاکره خواهند کرد.

در واکنش به این اقدام آمریکا و برای نجات احتمالی این شرکت بزرگ چینی، دولت چین هفته گذشته به آمریکا اعتراض کرده است. ِ

همچنین بررسی کنید

ببرک ارغند، نویسنده نامدار افغان در تبعید هلند درگذشت

radioeram See author's posts

غرق شدن روستاهای مسجد سلیمان در اثر آبگیری سد گتوند

عکس: مهدی پدرام خو آبگیری سد گتوند در روزهای گذشته، غرق شدن روستاهای «پرنوشته» و …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super