پرواز ققنوس به یاد مرغ سحر

پرواز ققنوس به یاد مرغ سحرپویا سرایی هنرمند موسیقی ایرانی در یادبود چهلمین روز درگذشت خسرو آواز ایران، قطعه «ققنوس» را به دو صورت صوتی و تصویری منتشر کرد. گفتنی است که، علیرضا کلیایی شاعر، پویا سرایی آهنگساز و سالار عقیلی خواننده این اثر هستند. ققنوس در ابتدا به‌صورت یک طرح توسط آهنگساز به سالار عقیلی پیشنهاد می‌شود و عقیلی هم آن‌ را با اشتیاق می‌پذیرد. در ادامه علیرضا کُلیایی ترانه سرا این مثلث هنری را تکمیل می‌کند. حال با توجه به ارادت قلبی سالار عقیلی به مرحوم شجریان از یک سو و از طرفی تالمات روحی این هنرمند به‌واسطه فوت پدر مهربانش می‌توان گفت که سالار عقیلی برای این اثر از نظر احساسی بهترینِ اجرای خود را به مردم ایران هدیه داده است. در این اثر علی جعفری پویان و امین عطایی به عنوان نوازنده حضور دارند . ضبط کار در استودیو«هنر» توسط پیام سوری و میکس و مسترینگ آن توسط امید اصغری در استودیو پاپ انجام شده است و ناصر نصیری گرافیست این اثر و نیز محمد عقیلی کارگردان و مدیر فیلمبرداری نسخه تصویریِ قطعه «ققنوس» بوده اند.

پرواز ققنوس به یاد مرغ سحرپرواز ققنوس به یاد مرغ سحر

پویا سرایی هنرمند موسیقی ایرانی در یادبود چهلمین روز درگذشت خسرو آواز ایران، قطعه «ققنوس» را به دو صورت صوتی و تصویری منتشر کرد.

گفتنی است که، علیرضا کلیایی شاعر، پویا سرایی آهنگساز و سالار عقیلی خواننده این اثر هستند.

ققنوس در ابتدا به‌صورت یک طرح توسط آهنگساز به سالار عقیلی پیشنهاد می‌شود و عقیلی هم آن‌ را با اشتیاق می‌پذیرد.

در ادامه علیرضا کُلیایی ترانه سرا این مثلث هنری را تکمیل می‌کند.

حال با توجه به ارادت قلبی سالار عقیلی به مرحوم شجریان از یک سو و از طرفی تالمات روحی این هنرمند به‌واسطه فوت پدر مهربانش می‌توان گفت که سالار عقیلی برای این اثر از نظر احساسی بهترینِ اجرای خود را به مردم ایران هدیه داده است.

در این اثر علی جعفری پویان و امین عطایی به عنوان نوازنده حضور دارند .
ضبط کار در استودیو«هنر» توسط پیام سوری و میکس و مسترینگ آن توسط امید اصغری در استودیو پاپ انجام شده است و ناصر نصیری گرافیست این اثر و نیز محمد عقیلی کارگردان و مدیر فیلمبرداری نسخه تصویریِ قطعه «ققنوس» بوده اند.