خانه / آخرین خبرها / پرزیدنت ترامپ تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم از کانادا و مکزیک را لغو کرد

پرزیدنت ترامپ تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم از کانادا و مکزیک را لغو کرد

پرزیدنت ترامپ در راستای کاهش اختلافات با متحدان تجاری خود در آمریکای شمالی، تعرفه های وضع شده بر فولاد و آلومینیوم وارداتی از کانادا و مکزیک را لغو کرد و تعرفه ها بر خودروهای وارداتی که برای ژاپن و اروپا هزینه ساز بود را نیز به حالت تعلیق در آورد.

به گزارش آسوشیتدپرس، با حذف تعرفه های اعمال شده بر فلزات وارداتی از کانادا و مکزیک، پرزیدنت ترامپ یک اقدام کلیدی در راستای حل بن بست مذاکرات تجاری آمریکا شمالی برداشت که تیم او از سال گذشته برای آن در حال گفت و گو بود. در بخشی از توافق سه کشور در روز جمعه ۲۷ اردیبهشت، طرف‌های کانادایی و مکزیکی هم توافق کردند که تعرفه هایی که به طور متقابل بر کالاهای آمریکایی وضع کرده بودند را حذف کنند.

پرزیدنت ترامپ روز جمعه در سخنرانی خود در انجمن ملی فعالان معاملات مسکن اعلام کرد که در پی توافق با کانادا و مکزیک، تولیدات آمریکا بدون اعمال تعرفه عمده‌ای به این کشورها صادر می شود.

آمریکا و کانادا در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که از ورود فولاد و آلومینیوم ارزان به بازار آمریکای شمالی جلوگیری می کنند. اشاره آنها به اقدام چین است که سیل فلزات تولیدی خود را با ارائه سوبسید به قیمت ارزانتر روانه بازار می کند.

همچنین روز جمعه کاخ سفید اعلام کرد که پرزیدنت ترامپ تعرفه های وضع شده بر خودروهای خارجی وارداتی را برای شش ماه به حالت تعلیق در آورد. این تعرفه ها می‌توانست ضربه اقتصادی سختی بر ژاپن و اروپا وارد کند. با این حال در بیانیه کاخ سفید تاکید شد که اگر ظرف ۱۸۰ روز توافقی با اتحادیه اروپا و ژاپن به دست نیاید، پرزیدنت ترامپ درباره اقدام بعدی تصمیم گیری خواهد کرد.

همچنین بررسی کنید

رئیس جمهوری آمریکا: اگر ایران علیه منافع ما اقدام کند، به شدت مقابله می‌کنیم

رئیس جمهوری ایالات متحده به جمهوری اسلامی ایران هشدار داد هرگونه اقدام این کشور علیه …

نامه تخت روانچی به دبیرکل سازمان ملل درباره «تحمیل جنگ» به ایران

نماینده ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به آنتونیو گوترش دبیرکل این سازمان و رئیس …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super