پرزیدنت ترامپ: ایران با رکورد بی‌سابقه کاهش ۲۴ درصدی تولید ناخالص داخلی خود در «سراشیبی سقوط» است

پرزیدنت ترامپ شامگاه سه‌شنبه ۱۸ شهریور در جمع حامیان خود سخنرانی کرد و هشدار داد که اقتصاد ایران در حال فروپاشی است. پرزیدنت ترامپ در جریان سخنرانی در یک گردهمایی انتخاباتی در وینستون-سیلم در ایالت کارولینای شمالی، به حامیان خود یادآوری کرد که او به وعده‌ انتخاباتی قبلی خود مبنی بر خارج کردن ایالات متحده از توافق هسته‌ای ایران، عمل کرده است. پرزیدنت ترامپ گفت: «من به آن [توافق] فاجعه‌بار با ایران، که طی آن ما ۱۵۰ میلیارد دلار و ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد پرداختیم، پایان دادم.» پرزیدنت ترامپ با تاکید بر این که تهران تلاش می‌کند از مذاکره طفره برود، هشدار داد که در همین حال اقتصاد ایران با سرعتی بی‌سابقه در حال فروپاشی است. پرزیدنت ترامپ گفت: «می‌دانید که چه اتفاقی قرار است روی دهد. آن‌ها منتظر انتخابات [ریاست‌جمهوری آمریکا]‌ هستند، چون کشورشان در سراشیبی سقوط است. تولید ناخالص داخلی آن‌ها ۲۴ درصد سقوط کرده - هیچ‌کس تا به حال چنین چیزی نشنیده است. کشورشان با مشکل روبرو است.» ریال، واحد پول ملی ایران، به پایین‌ترین نرخ برابری تاریخ خود در مقابل دلار آمریکا رسیده و استیو هانکه، اقتصاددان آمر..

پرزیدنت ترامپ شامگاه سه‌شنبه ۱۸ شهریور در جمع حامیان خود سخنرانی کرد و هشدار داد که اقتصاد ایران در حال فروپاشی است.

پرزیدنت ترامپ در جریان سخنرانی در یک گردهمایی انتخاباتی در وینستون-سیلم در ایالت کارولینای شمالی، به حامیان خود یادآوری کرد که او به وعده‌ انتخاباتی قبلی خود مبنی بر خارج کردن ایالات متحده از توافق هسته‌ای ایران، عمل کرده است.

پرزیدنت ترامپ گفت: «من به آن [توافق] فاجعه‌بار با ایران، که طی آن ما ۱۵۰ میلیارد دلار و ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد پرداختیم، پایان دادم.»

پرزیدنت ترامپ با تاکید بر این که تهران تلاش می‌کند از مذاکره طفره برود، هشدار داد که در همین حال اقتصاد ایران با سرعتی بی‌سابقه در حال فروپاشی است.

پرزیدنت ترامپ گفت: «می‌دانید که چه اتفاقی قرار است روی دهد. آن‌ها منتظر انتخابات [ریاست‌جمهوری آمریکا]‌ هستند، چون کشورشان در سراشیبی سقوط است. تولید ناخالص داخلی آن‌ها ۲۴ درصد سقوط کرده – هیچ‌کس تا به حال چنین چیزی نشنیده است. کشورشان با مشکل روبرو است.»

ریال، واحد پول ملی ایران، به پایین‌ترین نرخ برابری تاریخ خود در مقابل دلار آمریکا رسیده و استیو هانکه، اقتصاددان آمریکایی دانشگاه جانز هاپکینز، هفته پیش هشدار داد نرخ تورم واقعی ایران به ۱۱۳ درصد رسیده است.

Once again, the top three on my "elite" inflators this week are #Venezuela at 1,586%/yr, #Zimbabwe at 677%/yr, and #Lebanon at 344%/yr. But, the spotlight is on #Turkey, where the #Lira has hit an all-time low & inflation is 33%/yr under @RTErdogan’s econ mismanagement. pic.twitter.com/nHAxPz4dGm

— Prof. Steve Hanke (@steve_hanke) September 4, 2020

پرزیدنت ترامپ گفت:‌ «من نمی‌خواهم آن‌ها با مشکل روبرو باشند؛ ولی آن‌ها تا انتخابات صبر خواهند کرد. وقتی که من در انتخابات پیروز شوم خیلی سریع پیش خواهند آمد و معامله خواهند کرد. فقط ببینید که این اتفاق چه قدر سریع خواهد بود. آن‌ها به شدت خواهان توافق هستند، اما می‌خواهند صبر کنند.»

پرزیدنت ترامپ همچنین روز سه‌شنبه بار دیگر گفت که درهای مذاکره باز است، اما ایران است که باید اقدام کند.

Sorry, but your browser cannot support embedded video of this type, you can download this video to view it offline.

دانلود360p | 7 MB540p | 13 MB720p | 25 MB1080p | 48 MBOriginal | 47 MB اِمبد" />کپی دانلود صوتی