پرتاب ماموریت فضانوردان کرو-۶ به تعویق افتاد

پرتاب ماموریت فضانوردان کرو-۶ به تعویق افتاد اسپیس ایکس پرتاب فضانوردان ماموریت کرو-۶ را به دلیل وجود مشکلی در سیستم سوخت‌رسانی زمینی متوقف کرد. به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، فرصت بعدی برای پرتاب این ماموریت، روز سه‌شنبه(۲۸ فوریه) در ساعت ۱:۲۲ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۰۹:۵۲ به وقت ایران) است. یک موشک فالکون ۹ اسپیس‌ایکس قرار بود پرتاب ماموریت کرو-۶ را اوایل صبح دوشنبه(۲۷ فوریه) از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) برای ناسا انجام دهد. اما تیم مسئول این پرتاب، ماموریت را کمتر از ۲.۵ دقیقه قبل از زمان پرتاب لغو کردند و علت را بروز یک مشکل در سیستم زمینی اعلام کرد. این مشکل قبل از پنجره پرتاب فوری در ساعت ۱:۴۵ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۰۶۴۵ GMT) حل نشد و منجر به لغو پرتاب در روز دوشنبه شد. فضانوردان ماموریت کرو-۶ ناسا، استفان بوون(Stephen Bowen) و وودی هوبرگ(Woody Hoburg)، سلطان النیادی(Sultan Al Neyadi) از امارات متحده عربی و آندری فدیایف(Andrey Fedyaev) از روسیه هستند. این یک ماموریت تاریخی است. النیادی اولین فردی از امارات خواهد بود ..

پرتاب ماموریت فضانوردان کرو-۶ به تعویق افتاد

پرتاب ماموریت فضانوردان کرو-۶ به تعویق افتاد

اسپیس ایکس پرتاب فضانوردان ماموریت کرو-۶ را به دلیل وجود مشکلی در سیستم سوخت‌رسانی زمینی متوقف کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، فرصت بعدی برای پرتاب این ماموریت، روز سه‌شنبه(۲۸ فوریه) در ساعت ۱:۲۲ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۰۹:۵۲ به وقت ایران) است.

یک موشک فالکون ۹ اسپیس‌ایکس قرار بود پرتاب ماموریت کرو-۶ را اوایل صبح دوشنبه(۲۷ فوریه) از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) برای ناسا انجام دهد. اما تیم مسئول این پرتاب، ماموریت را کمتر از ۲.۵ دقیقه قبل از زمان پرتاب لغو کردند و علت را بروز یک مشکل در سیستم زمینی اعلام کرد.

این مشکل قبل از پنجره پرتاب فوری در ساعت ۱:۴۵ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۰۶۴۵ GMT) حل نشد و منجر به لغو پرتاب در روز دوشنبه شد.

پرتاب ماموریت فضانوردان کرو-۶ به تعویق افتاد

فضانوردان ماموریت کرو-۶ ناسا، استفان بوون(Stephen Bowen) و وودی هوبرگ(Woody Hoburg)، سلطان النیادی(Sultan Al Neyadi) از امارات متحده عربی و آندری فدیایف(Andrey Fedyaev) از روسیه هستند.

این یک ماموریت تاریخی است. النیادی اولین فردی از امارات خواهد بود که یک ماموریت طولانی مدت را در ایستگاه فضایی بین‌المللی سپری می‌کند.

کرو-۶ ششمین ماموریت ارسال فضانوردان خواهد بود که اسپیس‌ایکس آن را برای ناسا به انجام می‌رساند و همچنین نهمین پرواز سرنشین‌دار این شرکت به طور کلی است.

این شرکت قصد دارد روز دوشنبه دو گروه از ماهواره‌های اینترنتی استارلینک خود را با فاصله کمتر از یک ساعت از پایگاه فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا در ساعت ۱:۳۸ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۲:۰۸ به وقت ایران) به فضا پرتاب کند. مورد دیگر نیز از پایگاه فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا در ساعت ۲:۳۱ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۳:۰۱ به وقت ایران) پرتاب می‌شود.

اگر ماموریت کرو-۶ در روز سه‌شنبه در ساعت مقرر پرتاب شود، اسپیس ایکس سه پرتاب را در کمتر از ۱۲ ساعت انجام خواهد داد که بی‌سابقه است. رکورد فعلی این شرکت انجام سه پرتاب در عرض ۳۴ ساعت است که در ماه دسامبر سال ۲۰۲۲ به وقوع پیوست.

انتهای پیام

Radio Eram

FREE
VIEW