پرتاب دو ماهواره هواشناسی چینی

پرتاب دو ماهواره هواشناسی چینی چینی‌ها قصد دارند در سال جاری میلادی دو ماهواره هواشناسی جدید را پرتاب کنند. به گزارش ایسنا و به نقل از چاینادیلی، طبق اعلام اداره هواشناسی چین، چین امسال ماهواره‌های هواشناسی فنگیون 3F و فنگیون 3G را به فضا پرتاب خواهد کرد. انتظار می‌رود فنگیون 3F در ماه اوت پرتاب شود. این ماهواره بر روی انجام مشاهدات تصویری از سطح زمین که عمدتا برای پیش بینی آب و هوا، تحقیقات زیست محیطی و نظارت بر بلایا استفاده می‌شود، تمرکز خواهد کرد. فنگیون 3G قرار است در ماه آوریل پرتاب شود و به نظارت بر بارش‌های شدید در سیستم‌های آب و هوایی شدید کمک کند. چین تاکنون ۱۹ ماهواره هواشناسی فنگیون را به فضا پرتاب کرده است که هفت مورد از آن‌ها در حال حاضر در مدار هستند. آن‌ها داده‌ها و خدمات را به ۱۲۶ کشور و منطقه در سراسر جهان ارائه می‌دهند. ‌انتهای پیام

پرتاب دو ماهواره هواشناسی چینی

پرتاب دو ماهواره هواشناسی چینی

چینی‌ها قصد دارند در سال جاری میلادی دو ماهواره هواشناسی جدید را پرتاب کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از چاینادیلی، طبق اعلام اداره هواشناسی چین، چین امسال ماهواره‌های هواشناسی فنگیون 3F و فنگیون 3G را به فضا پرتاب خواهد کرد.

انتظار می‌رود فنگیون 3F در ماه اوت پرتاب شود. این ماهواره بر روی انجام مشاهدات تصویری از سطح زمین که عمدتا برای پیش بینی آب و هوا، تحقیقات زیست محیطی و نظارت بر بلایا استفاده می‌شود، تمرکز خواهد کرد.

فنگیون 3G قرار است در ماه آوریل پرتاب شود و به نظارت بر بارش‌های شدید در سیستم‌های آب و هوایی شدید کمک کند.

چین تاکنون ۱۹ ماهواره هواشناسی فنگیون را به فضا پرتاب کرده است که هفت مورد از آن‌ها در حال حاضر در مدار هستند. آن‌ها داده‌ها و خدمات را به ۱۲۶ کشور و منطقه در سراسر جهان ارائه می‌دهند.

‌انتهای پیام

Radio Eram

FREE
VIEW