خانه / بالا / پایان زندگی پنهانی نویسنده ای که روح الله خمینی علیه او «فتوای مرگ» صادر کرد

پایان زندگی پنهانی نویسنده ای که روح الله خمینی علیه او «فتوای مرگ» صادر کرد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی-هندی با گذشت ۳۰ سال از صدور فتوای روح الله خمینی علیه خود می گوید دیگر مایل نیست پنهانی زندگی کند.

«محبت نیوز»- زندگی سلمان رشدی از روز ۱۴ فوریه ۱۹۸۹ و پس از آنکه رهبر وقت ایران به دلیل نگارش کتاب «آیات شیطانی» علیه او فتوای مرگ صادر کرد، برای همیشه تغییر کرد. روح الله خمینی در فتوای خود سلمان رشدی را «مرتد» اعلام کرد.

به گزارش یورونیوز، این نویسنده بریتانیایی-هندی پس از آن به مدت ۱۳ سال با نام جعلی و تحت حفاظت پلیس بریتانیا زندگی کرد.

سلمان رشدی اکنون می گوید: «نمی خواهم مخفیانه زندگی کنم. […] آن زمان ۴۱ ساله بودم و اکنون ۷۱ ساله هستم. اوضاع اکنون خوب است.»

وی افزود: «در دنیایی زندگی می کنیم که موضوعات خیلی سریع عوض می شوند و این یک موضوع خیلی قدیمی است. اکنون خیلی مسائل دیگری وجود دارد که باید در مورد آنها نگران باشیم، افراد دیگری برای به قتل رساندن هستند.»

سلمان رشدی استفاده از نام جعلی برای خود را چند ماه پس از حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی متوقف کرد. با این حال وی در جریان سفر اخیرش به پاریس تحت مراقبت نیروهای امنیتی قرار داشت.

او اعلام کرده است که در نیویورک «زندگی کاملن عادی» دارد. این نویسنده بریتانیایی-هندی به عنوان مثال می گوید که مانند دیگر شهروندان سوار «مترو» در این شهر می شود.

کتاب «آیات شیطانی» که در سال ۱۹۸۸ میلادی منتشر شد پنجمین اثر سلمان رشدی بود. او اکنون هجدهمین کتاب خود به نام «کاخ زرین» را منتشر کرده است.

همچنین بررسی کنید

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس: قدرت خرید مردم کاهش یافته است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ایران گفت که علت افت تقاضا در بازار گوشت قرمز کشور، …

«تخریب_تهدید»؛ مسیحیت ستیزی با سناریوهای خیالی!

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران مدعی شده نوکیشان مسیحی ایران با هزینه سازمان‌های تبلیغی …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super