خانه / بالا / پاپ فرانسیس، نخستین رهبر کاتولیکهای جهان که به عراق سفر می کند

پاپ فرانسیس، نخستین رهبر کاتولیکهای جهان که به عراق سفر می کند

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان روز دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ اعلام کرد که قصد دارد سال آینده میلادی به عراق سفر کند. سفر سال آینده پاپ فرانسیس، نخستین سفر یک پاپ به کشور عراق خواهد بود.

برهم صالح رئیس جمهور عراق و پاپ فرانسیس

«محبت نیوز»- رهبر کاتولیک‌های جهان در اظهاراتی خطاب به اعضای یک گروه خیریه که به مسیحیان خاورمیانه کمک می کنند، گفت: «وقتی به عراق فکر می کنم، یک فکر ثابت همواره همراه من است ، جایی که من علاقمندم سال آینده به آنجا سفر کنم.»

به نقل از یورونیوز، جنگ و درگیری سالهای اخیر در عراق باعث مهاجرت گسترده مسیحیان عراق و دیگر کشورهای منطقه از خاورمیانه شده است. مسیحیانی که بیشتر به جامعه کاتولیک‌ها و ارتدوکس ها تعلق دارند.

مسیحیان جمعیتی چند صد هزار نفره را در عراق تشکیل می دهند که با غلبه داعش در شمال شرقی عراق، با رنج و خشونت گسترده‌ای مواجه شدند. با این حال پس از شکست داعش در عراق، اکنون جامعه مسیحیان بار دیگر توانسته‌اند حقوق و آزادی هایشان را بدست آورده‌اند.

پاپ ژ‌ان پل در سال ۲۰۰۰ خواستار دیدار از شهر قدیمی «تل المقیر» در جنوب عراق شده بود که بطور سنتی زادگاه ابراهیم پیامبر به شمار می رود. با این حال مذاکرات با صدام حسین در آن زمان برای این سفر به نتیجه نرسید.

همچنین بررسی کنید

محکومیت شدید چین در گزارش آزادی بین‌المللی مذاهب

وزیر امور خارجه ایالات متحده، از چین به خاطر نقض شدید آزادی‌های مذهبی انتقاد کرد. …

امام اوغلو: دیگر در استانبول مفهوم اقلیت وجود نخواهد داشت

اکرم امام اوغلو، شهردار جدید استانبول گفت: دیگر در این شهر مفهومی به نام اقلیت وجود …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super