پاسور سابق تیم ملی والیبال: مربیان ایرانی همدیگر را قبول ندارند

پاسور سابق تیم ملی والیبال: مربیان ایرانی همدیگر را قبول ندارند امیر حسینی گفت: مربیان داخلی ما در حد و اندازه آلکنو هستند، اما متاسفانه یکدیگر را قبول ندارند. پاسور سابق تیم ملی والیبال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تصمیم فدراسیون برای انتخاب سرمربی خارجی برای هدایت ملی‌پوشان در المپیک، تصریح کرد: به نظر من در ایران مربی خوب داخلی زیاد داریم، اما متاسفانه مربیان داخلی همدیگر را قبول ندارند که فدراسیون مجبور می‌شود با هزینه بالا از بیرون مربی بیاورد. شاید آلکنو اسم و رسم دارد، اما در ایران هم مربیان جوانی هستند که اطلاعات به روز دارند. ‌حیف است مربیان خود را زده می‌کنیم. او در پاسخ به این سوال که آیا با آوردن آلکنو موافق است؟ توضیح داد: در حقیقت فعلا نمی‌دانم که چه کسی به ایران می‌آید، آیا اصلا آلکنو می‌آید؟ اما اگر در نهایت می‌خواهیم مربی درجه دو و سه از لیگ‌های خارجی بیاوریم از نظر من به ضرر والیبال است. فدراسیون باید مربی بیاورد که همه بازیکنان ایرانی را زیر نظر داشته و برنامه خود را به صورت دقیق ارائه دهد. حسینی راجع به زمان مناسب آوردن مربی مد نظر به ایران نیز گفت: اگر مربی خارج..

پاسور سابق تیم ملی والیبال: مربیان ایرانی همدیگر را قبول ندارند

پاسور سابق تیم ملی والیبال: مربیان ایرانی همدیگر را قبول ندارند

امیر حسینی گفت: مربیان داخلی ما در حد و اندازه آلکنو هستند، اما متاسفانه یکدیگر را قبول ندارند.

پاسور سابق تیم ملی والیبال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تصمیم فدراسیون برای انتخاب سرمربی خارجی برای هدایت ملی‌پوشان در المپیک، تصریح کرد: به نظر من در ایران مربی خوب داخلی زیاد داریم، اما متاسفانه مربیان داخلی همدیگر را قبول ندارند که فدراسیون مجبور می‌شود با هزینه بالا از بیرون مربی بیاورد. شاید آلکنو اسم و رسم دارد، اما در ایران هم مربیان جوانی هستند که اطلاعات به روز دارند. ‌حیف است مربیان خود را زده می‌کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا با آوردن آلکنو موافق است؟ توضیح داد: در حقیقت فعلا نمی‌دانم که چه کسی به ایران می‌آید، آیا اصلا آلکنو می‌آید؟ اما اگر در نهایت می‌خواهیم مربی درجه دو و سه از لیگ‌های خارجی بیاوریم از نظر من به ضرر والیبال است. فدراسیون باید مربی بیاورد که همه بازیکنان ایرانی را زیر نظر داشته و برنامه خود را به صورت دقیق ارائه دهد.

حسینی راجع به زمان مناسب آوردن مربی مد نظر به ایران نیز گفت: اگر مربی خارجی می‌خواهیم باید از همین الان به ایران بیاید تا در کنار ملی‌ پوشان نام آشنا، لیگ ما را هم زیر نظر بگیرد که با یک تیم خوب عازم المپیک شویم. همین پشت خط زن هورسان واقعا قابلیت بالایی داشت. اینکه مربی جدید هم بخواهد کلیشه‌ای کار کرده و تنها بخواهد ۱۲ بازیکن نام آشنای ما را که همه می شناسیم برای المپیک ببرد، اتفاق جالبی رخ نخواهد داد.

پاسور اسبق تیم ملی والیبال، درباره پیروزی سخت تیم ‌والیبال سایپا مقابل هورسان رامسر در هفته نخست لیگ گفت: شما وقتی با یک تیم هشت نفره بازی داشته و اطلاعات کافی هم از آن‌ها ندارید، کار سخت می‌شود. البته هورسان واقعا تیم خوبی بود و جوانان قابل قبولی در ترکیب خود داشت و به نظرم تا حدودی ما هم آن‌ها را دست کم گرفتیم. با این حال وقتی تا قبل از روز مسابقه اعلام می‌شود بازی کنسل است و یکباره بازی برگزار می‌شود، نمی‌توان آنالیز خوبی هم داشت و بخاطر اتفاقات پیش از این بازی، اندکی کار سخت شد.

او ادامه داد: البته من فکر می‌کنم که اگر تیم اصلی هورسان برای بازی با ما به تهران می‌آمد تا این اندازه تحت فشار قرار نمی‌گرفتیم، آن‌ها تیم ما را شگفت زده کردند. پشت خط زن هورسان را که بازیکنی جوان بود برای اولین بار می‌دیدم و او واقعا فوق‌العاده بود. امیدوارم آن‌ها در ادامه زندگی حرفه‌ای خود دیده شوند.

ملی‌پوش سابق تیم ملی والیبال ایران، درباره شروع مسابقات لیگ برتر پس از تعطیلی طولانی مدت والیبال بخاطر شیوع ویروس کرونا، توضیح داد: حدودا ۷ ماه بود که بازی نداشتیم و تقریبا دو ما است که تمرین می‌کنیم، کار سخت شده است. با این حال امسال تیم‌ها خیلی خوب شده‌اند و ۶ تیم مدعی کسب عنوان قهرمانی هستند که کار را برای کسب قهرمانی سخت می‌کند. نمی‌توان نتیجه‌ها را ‌پیش بینی کرد. امیدوارم لیگ خوبی ببینیم که برای تیم ملی هم مفید باشد.

او همچنین با انتقاد از بی برنامگی موجود در مسابقات لیگ، توضیح داد: متاسفانه فقط چند تیم خیلی دیر بسته شدند که به نظرم اصلا نباید وارد لیگ می‌شدند. ما می‌توانیم ۱۵ تیم در لیگ داشته باشیم، اما به شرطی که برنامه ریزی خوبی هم صورت بگیرد. تیم‌ها باید با برنامه تشکیل شوند نه اینکه دو روز قبل یا در روز مسابقات بسته شوند. واقعا الان این تیم‌ها آماده مسابقات هستند؟

انتهای پیام