ویروس کرونا؛ دونالد ترامپ بر لزوم بازگشایی آمریکا تاکید کرد

ویروس کرونا؛ دونالد ترامپ بر لزوم بازگشایی آمریکا تاکید کرد دونالد ترامپ می‌گوید مدارس باید پاییز بازگشایی شوند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه ۲۶ اردیبهشت از طرح ضربتی خود جهت ساخت واکسن ویروس کرونا و توزیع آن تا پایان سال ۲۰۲۰ خبر داد. با این حال دونالد ترامپ با اشاره تلاش‌های گسترده برای ساخت واکسن کرونا تاکید کرد که « با واکسن یا بدون واکسن» فعالیت‌های روزمره و کار و کسب در آمریکا از سر گرفته خواهد شد. رئیس جمهوری آمریکا که در کاخ سفید صحبت می‌کرد جزییات طرح ضربتی خود را برای تهیه واکسن ویروس کرونا و توزیع آن تشریح کرد. طبق این طرح کار بر روی ۱۴ نامزد اصلی در روند آزمایش‌ها و پژوهش‌ها برای تولید واکسن مقابله با ویروس کرونا شروع خواهد شد. طبق این طرح دولت و بخش خصوص همکاری خواهند کرد تا واکسن ویروس کرونا را تهیه و توزیع کنند. دونالد ترامپ یک ژنرال ارتش و یک مدیر سابق در بخش بهداشت را به عنوان مدیران این طرح معرفی کرد. منصف سلاوی، که تا سال ۲۰۱۷ از مدیران شرکت داروسازی گلاکسواسمیت‌کلاین بود مدیریت این پروژه را به عهده خواهد داشت. ژنرال گوستاو پرنا هم مدیر اجرایی این ط..

ویروس کرونا؛ دونالد ترامپ بر لزوم بازگشایی آمریکا تاکید کرد

دونالد ترامپ می‌گوید مدارس باید پاییز بازگشایی شوند.
دونالد ترامپ می‌گوید مدارس باید پاییز بازگشایی شوند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه ۲۶ اردیبهشت از طرح ضربتی خود جهت ساخت واکسن ویروس کرونا و توزیع آن تا پایان سال ۲۰۲۰ خبر داد.

با این حال دونالد ترامپ با اشاره تلاش‌های گسترده برای ساخت واکسن کرونا تاکید کرد که « با واکسن یا بدون واکسن» فعالیت‌های روزمره و کار و کسب در آمریکا از سر گرفته خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا که در کاخ سفید صحبت می‌کرد جزییات طرح ضربتی خود را برای تهیه واکسن ویروس کرونا و توزیع آن تشریح کرد.

طبق این طرح کار بر روی ۱۴ نامزد اصلی در روند آزمایش‌ها و پژوهش‌ها برای تولید واکسن مقابله با ویروس کرونا شروع خواهد شد.

طبق این طرح دولت و بخش خصوص همکاری خواهند کرد تا واکسن ویروس کرونا را تهیه و توزیع کنند. دونالد ترامپ یک ژنرال ارتش و یک مدیر سابق در بخش بهداشت را به عنوان مدیران این طرح معرفی کرد.

منصف سلاوی، که تا سال ۲۰۱۷ از مدیران شرکت داروسازی گلاکسواسمیت‌کلاین بود مدیریت این پروژه را به عهده خواهد داشت. ژنرال گوستاو پرنا هم مدیر اجرایی این طرح خواهد بود.

دکتر سونیا ماچیفسکی در حال انجام تحقیقات روی واکسنی علیه کرونا در آزمایشگاهی در راک‌ویل؛ ۲۰ مارس بیشتر در این باره:

واکسن کرونا؟ ترامپ: اواخر سال ۲۰۲۰، آژانس اروپایی: یک سال دیگر

رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد: ما در پی آن هستیم تا پایان سال یا احتمالا زودتر (واکسن کرونا) را به دست بیاوریم.

دونالد ترامپ گفته است: من نمی‌خواهم مردم فکر کنند که همه چیز به ساخت واکسن وابسته خواهد بود. با واکسن یا بدون واکسن ما باز خواهیم گشت و ما فرایند (بازگشایی) را آغاز کرده‌ایم.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: برای بسیار از موارد واکسن نداریم یک ویروس یا آنفولانزا می آیند و شما با آنها می‌جنگید. مواردی هم وجود دارند که هرگز واکسن برای آنها ساخته نمی‌شوند و از بین می‌روند.

دونالد ترامپ در ادامه تاکید کرد: فکر می کنم مدارس باید در پاییز بازگشایی شوند.

منصف سلاوی هم در این کنفرانس خبری با اشاره به این که اخیرا داده ها و اطلاعات آزمایش‌های بالینی یکی از واکسن‌ها را دیده٬ اظهار داشت٬ این داده‌ها به من احساس اطمینان بیشتری می‌دهند که تا پایان سال جاری میلادی چند میلیون دوز واکسن کرونا برای تحویل به مراکز بهداشتی آماده خواهد شد.

الکس آزار، وزیر بهداشت آمریکا هم گفته است هدف ما این است که تا ژانویه ۲۰۲۱ دوز کافی واکسن برای همه آمریکایی ها وجود داشته باشد.

این در حالی است که بسیاری از مقامات بهداشتی آمریکا از جمله آنتونی فاوچی٬ مدیر موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا و یکی از مقامات ارشد ستاد مبارزه با کرونای کاخ سفید، بارها هشدار داده‌اند که ساخت واکسن موثر حداقل یک سال تا یک سال و نیم طول خواهد کشید.

آنتونی فاوچی همچنین روز سه‌شنبه در گزارش خود به کمیسیون بهداشت مجلس سنا گفت٬ اميد به توليد واکسن برای پاییز امسال که مدارس و دانشگاه‌ها فعالیت خود را از سر می‌گیرند «غیرواقعی و خوشبینانه است».

Radio Eram

FREE
VIEW