خانه / بالا / ویدا موحد، ‘اولین دختر خیابان انقلاب’ به یک‌سال زندان محکوم شد

ویدا موحد، ‘اولین دختر خیابان انقلاب’ به یک‌سال زندان محکوم شد

وکیل مدافع ویدا موحد، اولین زنی که در اعتراض به قانون حجاب اجباری در ایران کشف حجاب کرد از صدور حکم یک سال حبس تعزیری برای موکلش خبر داده است.

«محبت نیوز»- این حکم به دومین کشف حجاب ویدا موحد در میدان انقلاب بر می‌گردد.

پیام درفشان به خبرگزاری ایرنا گفته است شعبه ۱۰۹۱ مجتمع قضایی ارشاد خانم موحد را به اتهام تشویق مردم به فساد و فحشا از طریق کشف حجاب به یک سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

ویدا موحد دی ماه ۱۳۹۶ روی سکویی در تقاطع خیابان انقلاب و وصال در مرکز تهران روسری سفید خود از سر برداشت و با نصب آن روی شاخه‌ای که در دست داشت، اعتراض خود را به حجاب اجباری در ایران نشان داد.

آن طور که درفشان به خبرگزاری ایرنا گفته است خانم موحد هفتم آبان سال ۹۷، با تعدادی بادکنک رنگی بالای گنبد فیروزه ای میدان انقلاب رفت که منجر به بازداشت و زندانی شدن او شد.

وکیل موحد گفته است قاضی پرونده با در نظر گرفتن این که خانم موحد مادر است و طفل خردسال دارد، دستور داده موارد آزادی مشروط و عفو که شامل حال پرونده می‌شود، به اجرا در آید اما هنوز هیچ درخواستی از زندان شهر ری برای اجرای احکام ارسال نشده است.

بعد از خانم موحد، گروهی از زنان ایرانی در اعتراض به حجاب اجباری، در همان نقطه روسری‌هایشان را از سر برداشتند. این گروه از افراد به “دختران انقلاب” مشهور شدند.

همچنین بررسی کنید

کلیسا، کنیسه و مسجد زیر یک سقف در برلین

در برلین پایتخت آلمان مکانی در حال احداث است که مسجد، کلیسا و کنیسه را …

تصویر برداری از صومعه ۸۰۰ ساله در زیر رود فرات

صومعه ۸۰۰ ساله در زیر آب رود فرات در استان آدی‌یامان ترکیه توسط غواصان به …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super