وقوع سیلاب در ۷ استان ایران به مرگ دست‌کم ۱۰ نفر انجامید

وقوع سیلاب در ۷ استان ایران به مرگ دست‌کم ۱۰ نفر انجامید رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از وقوع سیلاب در هشت استان و مرگ دست‌کم ده نفر خبرداد که شش تن از آنان کارکنان اداره برق کرمان بودند. خبرگزاری ایرنا به نقل از مهدی ولی‌پور گزارش داده است که سیل و آب‌گرفتگی در استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، سمنان، اصفهان و یزد رخ داده است. به گفته رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر همچنین تاکنون ۲۰ خودروی گرفتار در سیلاب توسط امدادگران رها شده و مسافرانشان نجات داده شده‌اند. وقوع سیلاب در هفت استان کشور در حالی است که هفته گذشته حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی منابع آبی ایران از مردم خواسته بود امسال «بیش از» سال‌های گذشته در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنند. ابوالقاسم حسین‌پور، مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخیزداری سازمان جنگل‌ها هم ۱۴ فروردین با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی بارندگی در کشور طی سال گذشته گفته بود که تا پایان سال ۹۹ تنها چهار استان کشور بارش عادی داشته‌اند.

وقوع سیلاب در ۷ استان ایران به مرگ دست‌کم ۱۰ نفر انجامید

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از وقوع سیلاب در هشت استان و مرگ دست‌کم ده نفر خبرداد که شش تن از آنان کارکنان اداره برق کرمان بودند.

خبرگزاری ایرنا به نقل از مهدی ولی‌پور گزارش داده است که سیل و آب‌گرفتگی در استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، سمنان، اصفهان و یزد رخ داده است.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر همچنین تاکنون ۲۰ خودروی گرفتار در سیلاب توسط امدادگران رها شده و مسافرانشان نجات داده شده‌اند.

وقوع سیلاب در هفت استان کشور در حالی است که هفته گذشته حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی منابع آبی ایران از مردم خواسته بود امسال «بیش از» سال‌های گذشته در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنند.

ابوالقاسم حسین‌پور، مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخیزداری سازمان جنگل‌ها هم ۱۴ فروردین با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی بارندگی در کشور طی سال گذشته گفته بود که تا پایان سال ۹۹ تنها چهار استان کشور بارش عادی داشته‌اند.

Radio Eram

FREE
VIEW