وزیر کشور ایران می‌گوید بسیاری از استان‌ها پیک کرونا را رد کرده‌اند

وزیر کشور ایران می‌گوید بسیاری از استان‌ها پیک کرونا را رد کرده‌اند وزیر کشور ایران روز سه‌شنبه ۲۳ شهریور گفت که «خیلی از استان‌ها پیک کرونا را رد کرده‌اند و این روند نزولی شده است». احمد وحیدی که پس از جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در جمع خبرنگاران حضور یافته بود، گفت که در رابطه با دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا، تنها «یکی دو استان مشکل داشتند که تذکر داده شد». او اما جزئیاتی در این‌ زمینه ارائه نکرد و صرفا گفت که «با هماهنگی وزارت بهداشت و بسیج مقرر شد تزریق واکسن دو برابر شود». روند واکسیناسیون در ایران طی روزهای اخیر شتاب گرفته است به‌گونه‌ای که در روز دوشنبه یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۲۰۳ دوز واکسن کرونا تزریق شد و به این ترتیب طبق آمار رسمی وزارت بهداشت، مجموع دُزهای واکسن تزریق شده در کشور به ۳۷ میلیون و ۸۶۶ هزار و ۵۵۱ مورد رسیده است. ۴۰۸ بیمار کووید-۱۹ نیز در طول ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری، طبق آمار رسمی، به ۱۱۵ هزار و ۱۶۷ نفر رسید، اگرچه کارشناسان آمار دقیق مرگ‌ومیر را سه یا چهار برابر بیشتر از این می‌دانند. ا..

وزیر کشور ایران می‌گوید بسیاری از استان‌ها پیک کرونا را رد کرده‌اند یک مرکز واکسیناسیون در تهران

وزیر کشور ایران روز سه‌شنبه ۲۳ شهریور گفت که «خیلی از استان‌ها پیک کرونا را رد کرده‌اند و این روند نزولی شده است».

احمد وحیدی که پس از جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در جمع خبرنگاران حضور یافته بود، گفت که در رابطه با دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا، تنها «یکی دو استان مشکل داشتند که تذکر داده شد».

او اما جزئیاتی در این‌ زمینه ارائه نکرد و صرفا گفت که «با هماهنگی وزارت بهداشت و بسیج مقرر شد تزریق واکسن دو برابر شود».

روند واکسیناسیون در ایران طی روزهای اخیر شتاب گرفته است به‌گونه‌ای که در روز دوشنبه یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۲۰۳ دوز واکسن کرونا تزریق شد و به این ترتیب طبق آمار رسمی وزارت بهداشت، مجموع دُزهای واکسن تزریق شده در کشور به ۳۷ میلیون و ۸۶۶ هزار و ۵۵۱ مورد رسیده است.

۴۰۸ بیمار کووید-۱۹ نیز در طول ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری، طبق آمار رسمی، به ۱۱۵ هزار و ۱۶۷ نفر رسید، اگرچه کارشناسان آمار دقیق مرگ‌ومیر را سه یا چهار برابر بیشتر از این می‌دانند.

ایران به خاطر تاخیر در واردات واکسن کرونا با موج سنگین شیوع این ویروس مواجه شده است، امری که اعتراضات بسیاری را متوجه آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، کرده است که دی ماه ۹۹ ورود واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی را ممنوع کرد.

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری صداوسیما، خبرگزاری تسنیم و رادیو فردا/س.ن/ک.ر
Radio Eram

FREE
VIEW