رادیو ارم

وزیر میراث فرهنگی با وزیر گردشگری ونزوئلا دیدار کرد

وزیر میراث فرهنگی با وزیر گردشگری ونزوئلا دیدار کرد

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، علی پادرون، وزیر گردشگری ونزوئلا که در سفری چهار روزه برای حضور و بازدید از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران و بازدید از جاذبه‌های گردشگری و آثار فرهنگی‌-تاریخی چند استان کشورمان، به ایران سفر کرده است، عصر امروز سه‌شنبه/ ۵ اسفند با علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دیدار و درباره راه‌های توسعه و تقویت روابط دوجانبه تهران – کاراکاس گفت و گو کرد.

در این دیدار ولی تیموری معاون گردشگری و پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور حضور دارند.

حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی تهران و بازدید از بخش‌های مختلف آن، امضا تفاهم‌نامه طرح گردشگری ۲۰۲۴- ۲۰۲۰ و برگزاری نشست با تعدادی از فعالان بخش خصوصی گردشگری از برنامه‌های روز اول سفر وزیر گردشگری ونزوئلا به ایران است.
او روز چهارشنبه ۶ اسفند ۹۹ در دومین روز از سفر خود وارد استان کرمان شده و از باغ شاهزاده ماهان و کویر شهداد بازدید می‌کند و روز پنجشنبه (۷ اسفند ۹۹) با سفر به اصفهان از برخی اماکن فرهنگی‌تاریخی استان بازدید خواهد کرد. بازدید از مجموعه جهانی کاخ گلستان، موزه ملی و برج میلاد در تهران از دیگر برنامه‌های او در سفر به تهران است.
در سفر چهار روزه وزیر گردشگری ونزوئلا، معاون وزارت امور خارجه این کشور و سفیر ونزوئلا در تهران، و تعدادی از مدیران جمهوری اسلامی ایران از جمله مسئولان وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی او را همراهی خواهند کرد.
علی پادرون وزیر گردشگری ونزوئلا صبح امروز سه‌شنبه ۵ اسفندماه ۹۹ در صدر یک هیات اقتصادی از فعالان گردشگری این کشور وارد تهران شد و در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) مورد استقبال محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علیرضا ایزدی مدیرکل حوزه وزارتی و امور بین‌الملل و تعدادی از مدیران ارشد این وزارتخانه قرار گرفت.
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی صبح روز سه‌شنبه (پنجم اسفندماه) با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی و میهمانان ویژه این مراسم از جمله برخی سفرا و فعالان صنعت گردشگری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران افتتاح شد.
این نمایشگاه که برای نخستین بار به دلیل شرایط ویژه کرونا با شرایط خاص برگزار می‌شود در چهار سالن آماده اطلاع‌رسانی در خصوص موضوعات گردشگری و صنایع دستی است. در این نمایشگاه که حدود ۱۶۰ شرکت فعال در حوزه گردشگری حضور دارند سه سالن به حوزه گردشگری و یک سالن به صنایع دستی و هنرهای سنتی اختصاص دارد.
پیش از این مسئولان حوزه گردشگری دلیل برگزاری این نمایشگاه در شرایط شیوع کرونا را کمک به صنعت گردشگری و همچنین معرفی شیوه های سفر در دوره کرونا اعلام کردند همچنین تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی از موضوعات مورد نظر مسئولان برگزار کننده این نمایشگاه بوده است. نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی تهران به صورت کاملا تخصصی برگزار می‌شود و بازدید حضوری عمومی و مردمی ندارد.

خروج از نسخه موبایل