وزیر علوم ایران: دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه‌ها راه‌اندازی می‌شود

وزیر علوم ایران: دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه‌ها راه‌اندازی می‌شود وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران می‌گوید که قرار است در هر دانشگاهی یک دفتر به نماینده نیروهای مسلح اختصاص داده شود تا قراردادها و تفاهم‌نامه‌های این وزارتخانه با نیروهای مسلح از طریق آن پی‌‌گیری شود. محمدعلی زلفی‌گل روز چهارشنبه ۲۷ مهر در اظهارات خود به مذاکرات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ستاد کل نیروهای مسلح پرداخت و از تفاهم این دو نهاد بر سر مواردی نظیر امریه سربازی برای دوره پسا دکترا خبر داد. آقای زلفی‌گل اظهار داشت که ستادکل نیروهای مسلح قرار است اجازه امریه پسادکترا را از رهبر جمهوری اسلامی بگیرد. او افزود: «همچنین برای امریه سربازی پارک‌های علم و فناوری قرار شد یک دفتر در هر دانشگاهی به نماینده نیروهای مسلح اختصاص داده شود تا قراردادها و تفاهم‌نامه‌هایی که با نیروهای مسلح وجود دارد، از این طریق پیگیری شود». پارک‌های علم و فناوری به سازمان‌هایی اطلاق می‌شود که با هدف توسعه فناوری و فراهم آوردن امکانات و زیرساخت‌های علمی و مبتنی بر فناوری برای کسب و کارها ایجاد شده‌اند. نیروهای مسلح ایران و نهادهای مرتب..

وزیر علوم ایران: دفتر نیروهای مسلح در دانشگاه‌ها راه‌اندازی می‌شود محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران می‌گوید که قرار است در هر دانشگاهی یک دفتر به نماینده نیروهای مسلح اختصاص داده شود تا قراردادها و تفاهم‌نامه‌های این وزارتخانه با نیروهای مسلح از طریق آن پی‌‌گیری شود.

محمدعلی زلفی‌گل روز چهارشنبه ۲۷ مهر در اظهارات خود به مذاکرات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ستاد کل نیروهای مسلح پرداخت و از تفاهم این دو نهاد بر سر مواردی نظیر امریه سربازی برای دوره پسا دکترا خبر داد.

آقای زلفی‌گل اظهار داشت که ستادکل نیروهای مسلح قرار است اجازه امریه پسادکترا را از رهبر جمهوری اسلامی بگیرد.

او افزود: «همچنین برای امریه سربازی پارک‌های علم و فناوری قرار شد یک دفتر در هر دانشگاهی به نماینده نیروهای مسلح اختصاص داده شود تا قراردادها و تفاهم‌نامه‌هایی که با نیروهای مسلح وجود دارد، از این طریق پیگیری شود».

پارک‌های علم و فناوری به سازمان‌هایی اطلاق می‌شود که با هدف توسعه فناوری و فراهم آوردن امکانات و زیرساخت‌های علمی و مبتنی بر فناوری برای کسب و کارها ایجاد شده‌اند.

نیروهای مسلح ایران و نهادهای مرتبط به آن با برخی از این پارک‌های علم و فناوری قرارداد دارند و از جمله قرارگاه اقتصادی وزارت دفاع تابستان امسال قراردادی را با پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس منعقد کرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز پیشتر اعلام کرده بود که می‌خواهد یک پارک علم و فناوری در تهران تاسیس کند.

با استفاده از گزارش روزنامه شرق و رادیو فردا/س.ن/ک.ر
Radio Eram

FREE
VIEW