خانه / بالا / وزیر خارجه آمریکا: در ایران اقلیت‌های دینی و حامیان آنان تحت تعقیب قرار می‌گیرند

وزیر خارجه آمریکا: در ایران اقلیت‌های دینی و حامیان آنان تحت تعقیب قرار می‌گیرند

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا گفت: در ایران نه تنها اقلیت‌های مذهبی، که هرکس از آن‌ها حمایت کند، مورد آزار و تعقیب قرار می‌گیرد.

«محبت نیوز»- وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۲۷ تیرماه و در جریان نشست پیشبرد آزادی‌های دینی و با انتقاد از وضعیت حقوق اقلیت‌ها در ایران گفت: جمهوری اسلامی نماینده شورای شهر را به دلیل پیگیری بازداشت دو بهایی، به زندان انداخته است.

به گزارش صدای آمریکا، پمپئو افزود: در ایران، جمهوری اسلامی به اقلیت‌های مذهبی حتی اجازه داشتن یک مهد کودک مخصوص به خودشان را نمی‌دهد.

روزهای سه شنبه تا پنج‌شنبه این هفته وزارت خارجه آمریکا در شهر واشنگتن میزبان دومین نشست «آزادی مذهبی» با حضور نمایندگان ۱۱۵ کشور است که به گفته «سام براون بک» سفیر سیار آمریکا در امور آزادی مذهبی، «بزرگترین نشست در این زمینه» است.

بنا به گزارش نشریه «وال استریت ژورنال»، «مایک پومپئو» وزیر امور خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه با شرکت در مراسم اهدای جایزه به فعالان پیشرو در آزادی مذهبی نیز گفته بود: «دولت دونالد ترامپ نشان داده که موضوعاتی چون آزادی مذهبی واقعا برای آمریکا در اولویت است.»

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه با اشاره به شرایط حقوق بشر در ایران گفت: «کسانی که در این مراسم مورد تجلیل قرار گرفتند، از هرکسی بهتر می‌دانند که شرایط چگونه است. از جمهوری اسلامی تا چین، تا کوبا و دیگر جاها، نقض آزادی مذهبی بسیار شایع و گسترده است.»

«سام براون بک» هفته پیش در حاشیه یک نشست خبری به وضعیت آزادی مذهبی در ایران اشاره کرده و گفته بود جمهوری اسلامی ایران یکی از بدترین سابقه‌ها را در نقض آزادی مذهبی دارد. اقلیت‌های مذهبی مثل مسیحیان، یهودیان، بهائیان، زرتشتیان، دراویش، و حتی مسلمانان اهل سنت با آزار و اذیت و زندان به خاطر اعتقاد شان روبرو هستند.

او گفت که جمهوری اسلامی به این نشست دعوت نشده است و ما امیدواری که روزی آنها بپذیرند و بگویند و آنقدر اعتماد داریم که اجازه بدهیم دیگر ادیان هم اجازه فعالیت داشته باشند و با یکدیگر در آرامش کار کنند.

این دومین نشست پیشبرد آزادی مذهبی است. مرداد سال گذشته نخستین نشست با حضور نمایندگان حضور ۸۰ کشور برگزار شده بود.

همچنین بررسی کنید

هندوهایی که یک مسلمان را به ظن ذبح گاو کشتند تبرئه شدند

دادگاهی در هند شش مرد هندوی متهم به قتل یک دامدار مسلمان را که چند …

نقش «مبشرین مسیحی» در تربیت ادبا و روشنفکران تاریخ معاصر ایران+عکس

مدرسه سن‌لویی که سال ۱۲۴۰ خورشیدی در لاله‌زار توسط مبشرین مسیحی کاتولیک تاسیس شد تا …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super