وزیر بهداشت آمریکا: همزمان با تحقیقات، واکسن‌های محتمل در مقياس ميليونی توليد می‌شوند

وزیر بهداشت آمریکا: همزمان با تحقیقات، واکسن‌های محتمل در مقياس ميليونی توليد می‌شوند الکس آزار، وزیر بهداشت آمریکا وزیر بهداشت آمریکا روز جمعه ۲۶ اردیبهشت گفت همزمان با ادامه تحقیقات و آزمایش درباره ویروس کرونا، دولت این کشور میلیون‌ها دوز از واکسن‌های احتمالی بیماری کووید-۱۹ را تولید و انبار می‌کند. الکس آزار، وزیر بهداشت آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: «در حال حاضر ما بیش از صد مورد واکسن احتمالی داریم که تحقیق و آزمایش در مورد آنها در جریان است.» او افزود: «از میان این تعداد مواردی را که بیش از همه احتمال موفقیت دارند انتخاب کرده و با سرمایه‌گذاری چند صد میلیون دلاری قصد داریم آنها را در مقیاس وسیع در داخل کشور تولید کنیم. امیدواریم که تا پایان سال جاری میلادی صدها میلیون دوز از یک یا چند واکسن مطمئن و موثر داشته باشیم.» بیشتر در این باره: کاندیداهای اصلی واکسن کرونا «هفت تا هشت مورد است» به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت آمریکا تهیه ۳۰۰ میلیون دوز واکسن برای ویروس کرونا تا پایان ۲۰۲۰ را هدف خود تعیین کرده است. تاکنون هیچ واکسنی برای درمان بیماری کووید-۱۹ تایید نش..

وزیر بهداشت آمریکا: همزمان با تحقیقات، واکسن‌های محتمل در مقياس ميليونی توليد می‌شوند

الکس آزار، وزیر بهداشت آمریکا
الکس آزار، وزیر بهداشت آمریکا

وزیر بهداشت آمریکا روز جمعه ۲۶ اردیبهشت گفت همزمان با ادامه تحقیقات و آزمایش درباره ویروس کرونا، دولت این کشور میلیون‌ها دوز از واکسن‌های احتمالی بیماری کووید-۱۹ را تولید و انبار می‌کند.

الکس آزار، وزیر بهداشت آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: «در حال حاضر ما بیش از صد مورد واکسن احتمالی داریم که تحقیق و آزمایش در مورد آنها در جریان است.»

او افزود: «از میان این تعداد مواردی را که بیش از همه احتمال موفقیت دارند انتخاب کرده و با سرمایه‌گذاری چند صد میلیون دلاری قصد داریم آنها را در مقیاس وسیع در داخل کشور تولید کنیم. امیدواریم که تا پایان سال جاری میلادی صدها میلیون دوز از یک یا چند واکسن مطمئن و موثر داشته باشیم.»

تدروس می‌گوید گزینه‌های اصلی تحت بررسی برای تولید واکسن احتمالی «هفت تا هشت مورد هستند. ولی بیش از صد نامزد (پیشنهاد شده) است».  بیشتر در این باره:

کاندیداهای اصلی واکسن کرونا «هفت تا هشت مورد است»

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت آمریکا تهیه ۳۰۰ میلیون دوز واکسن برای ویروس کرونا تا پایان ۲۰۲۰ را هدف خود تعیین کرده است.

تاکنون هیچ واکسنی برای درمان بیماری کووید-۱۹ تایید نشده ولی تحقیق در مورد واکسن‌ها از مدت‌ها پیش در آمریکا آغاز شده و تولید و توزیع گسترده یک یا چند واکسن موثر شرط اصلی احیا فعالیت‌های اقتصادی آمریکا تلقی می‌شود.

الکس آزار در بخش دیگری از مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: «ما باید از تمام توانایی‌های دولت و بخش خصوصی برای تسریع روند آزمایش و کاهش ضعف‌ها در روند تولید واکسن‌ها استفاده کنیم. درعین حال همزمان با ادامه آزمایش و تحقیقات در مورد ایمنی و تاثیر این واکسن‌ها باید تمامی امکانات و قدرت دولت برای تولید میلیونی آنها را به کار بگیریم.»

آنتونی فاوچی مدیر موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا و یکی از مقامات ارشد ستاد مبارزه با کرونا روز سه‌شنبه در گزارش خود به کمیسیون بهداشت مجلس سنا گفت اميد به توليد واکسن برای پاییز امسال که مدارس و دانشگاه‌ها فعالیت خود را از سر می‌گیرند «غیرواقعی و خوشبینانه است».

Radio Eram

FREE
VIEW