خانه / بالا / وزیر امنیت بوسنی: موج جدیدی از پناهجویان به اروپا سرازیر می شوند

وزیر امنیت بوسنی: موج جدیدی از پناهجویان به اروپا سرازیر می شوند

دراگان میکتیچ، وزیر امنیت بوسنی پیش‌بینی می‌کند که با فرا رسیدن فصل بهار، هزاران پناهجو با استفاده از مسیر بالکان، به کشورهای اروپایی سرازیر شوند.

«محبت نیوز»- این مقام بوسنیایی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه با بیان این مطلب افزود، هرچند رقم پناهجویان و مهاجرین غیرقانونی در دو ماه گذشته مجموعن ۲۳۰۰ تن کاهش یافته، اما با گرم شدن هوا دوباره بالا خواهد رفت. از منظر میکتیچ، این معضل نه تنها بوسنی را بلکه کشورهایی که در مسیر مهاجرت قرار دارند، تحت تاثیر قرار خواهد کرد.

به نقل از مهاجر نیوز، در سال گذشته، در کل ۲۲ هزار مهاجر ازخاور میانه، شمال افریقا و آسیا از بوسنی عبور کرده اند. این مقام بوسنیایی اضافه کرد که کشورش با توجه به وضعیت کنونی زیر فشار قرار گرفته است.

پناهجویانی و مهاجرینی که در بوسنی مانده اند در نظر دارند که وارد کرواسی، یکی از اعضای اتحادیه اروپا شوند. با وارد شدن به این کشور، آنان می‌توانند به گونه ای رسمی درخواست پناهندگی کنند. بسیاری این افراد می‌خواهند که از آن جا به یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بروند. بر اساس اظهارات وزیر امنیت بوسنی، در حال حاضر حدود ۷۰ هزار نفر در یونان آماده اند که با استفاده از مسیر بالکان، به کشورهای اروپایی سرازیر شوند.

دراگان میکتیچ در این خصوص گفت: «ما می‌خواهیم که یک بخشی از راه حل اروپا باشیم اما اتحادیه اروپا نمی‌تواند که برای دریافت یک راه حل متحد شود […] این مهاجرت غیرقانونی ادامه میابد.»

در سال گذشته، اتحادیه اروپا حدود ۹ میلیون یورو را برای بوسنی به هدف اسکان‌دهی پناهجویان و مهاجرین اختصاص داد. به بیان دراگان میکتیچ، در هشت مرکز پذیرش پناهجویان این کشور، دست کم ۳۵۰۰ نفر به سر می برند.

همچنین بررسی کنید

پارلمان آلمان تحریم مسابقه یوروویژن اسرائیل را «یهودی ستیزانه» خواند

پارلمان آلمان اقدام یک گروه را که خواستار تحریم فرهنگی اسرائیل به دلیل سیاست‌های این …

لیبراسیون: ممنوعیت سقط جنین در آلاباما نشان‌دهندۀ نفوذ قدرت “مسیحیان انجیلی” است

روزنامۀ چپ‌گرای لیبراسیون، یکی از عناوین خود را به موضوع تصویب طرح جنجال‌برانگیزِ ممنوعیت سقط …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super