خانه / بالا / وزیر امنیت بوسنی: موج جدیدی از پناهجویان به اروپا سرازیر می شوند

وزیر امنیت بوسنی: موج جدیدی از پناهجویان به اروپا سرازیر می شوند

دراگان میکتیچ، وزیر امنیت بوسنی پیش‌بینی می‌کند که با فرا رسیدن فصل بهار، هزاران پناهجو با استفاده از مسیر بالکان، به کشورهای اروپایی سرازیر شوند.

«محبت نیوز»- این مقام بوسنیایی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه با بیان این مطلب افزود، هرچند رقم پناهجویان و مهاجرین غیرقانونی در دو ماه گذشته مجموعن ۲۳۰۰ تن کاهش یافته، اما با گرم شدن هوا دوباره بالا خواهد رفت. از منظر میکتیچ، این معضل نه تنها بوسنی را بلکه کشورهایی که در مسیر مهاجرت قرار دارند، تحت تاثیر قرار خواهد کرد.

به نقل از مهاجر نیوز، در سال گذشته، در کل ۲۲ هزار مهاجر ازخاور میانه، شمال افریقا و آسیا از بوسنی عبور کرده اند. این مقام بوسنیایی اضافه کرد که کشورش با توجه به وضعیت کنونی زیر فشار قرار گرفته است.

پناهجویانی و مهاجرینی که در بوسنی مانده اند در نظر دارند که وارد کرواسی، یکی از اعضای اتحادیه اروپا شوند. با وارد شدن به این کشور، آنان می‌توانند به گونه ای رسمی درخواست پناهندگی کنند. بسیاری این افراد می‌خواهند که از آن جا به یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بروند. بر اساس اظهارات وزیر امنیت بوسنی، در حال حاضر حدود ۷۰ هزار نفر در یونان آماده اند که با استفاده از مسیر بالکان، به کشورهای اروپایی سرازیر شوند.

دراگان میکتیچ در این خصوص گفت: «ما می‌خواهیم که یک بخشی از راه حل اروپا باشیم اما اتحادیه اروپا نمی‌تواند که برای دریافت یک راه حل متحد شود […] این مهاجرت غیرقانونی ادامه میابد.»

در سال گذشته، اتحادیه اروپا حدود ۹ میلیون یورو را برای بوسنی به هدف اسکان‌دهی پناهجویان و مهاجرین اختصاص داد. به بیان دراگان میکتیچ، در هشت مرکز پذیرش پناهجویان این کشور، دست کم ۳۵۰۰ نفر به سر می برند.

همچنین بررسی کنید

اردوغان: نفرت از مسلمانان به وضوح پیش روی ما است

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه می گوید با «نفرت پراکنی بر ضد اسلام» باید …

«دُکان نبش اعتکاف»؛ چرا از منبرها «کلیسا» را نفی می کنند؟

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین می‎گوید، اعتکاف باید با مسائل روز جامعه گره …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super