خانه / اخبار روز / وزیر ارتباطات ایران برخلاف وعده قبلی خود، برای رفع فیلتر از تلگرام شرط گذاشت

وزیر ارتباطات ایران برخلاف وعده قبلی خود، برای رفع فیلتر از تلگرام شرط گذاشت

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران دو روز پس از آنکه گفته بود مسدود شدن شبکه‌های اجتماعی موقتی ست اعلام کرد «ادامه فعالیت تلگرام در ایران منوط به حذف موارد تروریستی ست».

آقای جهرمی روز چهارشنبه در حاشیه هیأت دولت، با اشاره به اینکه فعالیت شبکه‌های اجتماعی در مناطقی که «آرامش بازگشته است» از سر گرفته خواهد شد گفت: «با مدیر تلگرام نیز مکاتبه کردیم که ادامه فعالیت تلگرام در ایران منوط به حذف موارد تروریستی ست».

آقای جهرمی اشاره ای به موارد «تروریستی» نکرده است.

پاول دوروف، مؤسس و مدیر تلگرام هنوز واکنشی به این خبر ابراز نکرده اما در واکنش به پیام قبلی وزیر ارتباطات ایران گفته بود این شبکه درباره تبلیغ خشونت حساس است اما درخواست مقام‌های ایران برای مسدود کردن کانال‌های مربوط به تظاهرات مسالمت‌آمیز را نمی‌پذیرد.

اختلال در دسترسی کاربران به اینترنت و فیلتر کردن وبسایت‌ها و پیام‌رسان‌ها در ایران با انتقادهای بین‌المللی روبه‌رو شده و از جمله گزارشگران بدون مرز، سازمان مدافع آزادی بیان و رسانه‌ها، محدودیت اینترنتی اخیر در ایران را «سرکوب آزادی اطلاع‌رسانی و حق دانستن مردم» خوانده است.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید ساکن قم، روز چهارشنبه شبکه‌های مجازی را «خطری برای انقلاب، نظام و امنیت جامعه» خواند و به مقام‌های جمهوری اسلامی گفت: «نگویید موقتاً قطع کردیم و دوباره بر می‌گردیم».

همچنین بررسی کنید

آمریکا ۱۴ شخص و ۱۷ نهاد مرتبط با «سپند» را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا چندین شخص و نهاد در ارتباط با ایران را تحریم کرد. این …

اردوغان خواستار هم‌سطح خواندن «اسلام‌هراسی» و «یهودی‌ستیزی» شد

رجب طیب اردوغان در اجلاس فوق‌العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی مسلمانان با اشاره به …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super