خانه / اخبار روز / وزارت خارجه ایران: بحران سوخت‌رسانی به هواپیمای ظریف ماجرای پیچیده‌ای نبود

وزارت خارجه ایران: بحران سوخت‌رسانی به هواپیمای ظریف ماجرای پیچیده‌ای نبود

روزنامه زوددویچه‌تسایتونگ و دو شبکه رادیویی آلمان اعلام کرده بودند که شرکت‌های نفتی از واهمه آنکه در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گیرند از سوخت‌رسانی به هواپیمای حامل وزیر خارجه ایران در فرودگاه مونیخ و در حاشیه برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ خودداری کرده بودند. سخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید ماجرا پیچیده نبوده. تردیدها و تعلل‌هایی در کار بوده است.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران چهارشنبه ۹ اسفند درباره خودداری شرکت‌های نفتی از سوخت‌رسانی به ایرباس حامل ظریف در آلمان گفته است:

«این مساله آن چنان که در اخبار منتشر شده، موضوعی عمده و پیچیده نبود. موضوع این بود که به دلیل کوتاهی سفر جناب آقای دکتر ظریف به مونیخ و محدودیت زمانی که هیات کشورمان جهت سفر به مسکو با آن روبه‌رو بودند، شرکت‌های سوخت‌رسان مستقر در فرودگاه مونیخ با تردیدها و تعلل ناخواسته‌ای روبرو شدند که در نهایت به منظور جلوگیری از بروز مشکل در سفر هیات کشورمان به روسیه و حضور دکتر ظریف در نشست اندیشکده والدای، با پیگیری‌های به عمل آمده و هماهنگی وزارت خارجه آلمان، با رفع مشکلاتی که ایجاد شده بود، سوخت‌رسانی به هواپیمای هیات کشورمان انجام شد.»

روزنامه آلمانی زوددویچه‌سایتونگ و دو شبکه رادیویی آلمان شامگاه گذشته به نقل از دولت آلمان از یک آبروریزی دیپلماتیک پرده برداشتند: اواسط فوریه سال جاری محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران قصد داشت بعد از شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ، از فرودگاه این شهر به دهلی و از آنجا به مسکو سفر کند. اما شرکت‌های نفتی از قبل اعلام کرده بودند که از سوخت‌رسانی به هواپیمای ایرباس وزیر خارجه ایران خودداری می‌کنند. ظاهراً آن‌ها وحشت داشتند که در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گیرند. سرانجام ارتش آلمان وارد عمل شد و به هواپیمای حامل ظریف سوخت لازم را رساند.

همچنین بررسی کنید

کمیته مجلس نمایندگان آمریکا: دولت ترامپ می‌خواهد فن‌آوری هسته‌ای در اختیار عربستان قرار دهد

به گزارش واشگتن‌پست کمیته نظارت و اصلاح مجلس نمایندگان آمریکا در یک گزارش ۲۴ صفحه‌ای …

نگرانی ایالات متحده نسبت به افزایش نقش حزب الله در لبنان

سفیر ایالات متحده در لبنان روز سه‌شنبه ۳۰ بهمن در دیدار با سعد حریری، نخست …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super