خانه / بین الملل / آمریکا / وزارت خارجه آمریکا کنسولگری‌های روسیه در سانفرانسیکو و نیویورک را تعطیل کرد

وزارت خارجه آمریکا کنسولگری‌های روسیه در سانفرانسیکو و نیویورک را تعطیل کرد

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که در ادامه تنش‌های دیپلماتیک اخیر با روسیه از این کشور خواسته است کنسولگری‌اش در سانفرانسیسکو و نیویورک و یکی از دفاتر دیپلماتیکش در واشنگتن را تعطیل کند.

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا شخصاً در یک گفت‌وگوی تلفنی با سرگئی لاوروف، همتای روس خود تصمیم وزارت خارجه آمریکا برای تعطیل کردن دو کنسولگری روسیه در سانفرانسیسکو و نیویورک و همچنین دفتر دیپلماتیک روسیه در واشنگتن را به وزیر خارجه روسیه اطلاع داد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه از این اقدام آمریکا اظهار تأسف کرده و یادآوری کرده که روسیه در شکل‌گیری این بحران نقشی نداشته و با این حال، تحولات آتی را به دقت زیر نظر می‌گیرد.

روسیه در ژوئیه سال جاری در پاسخ به تصویب لایحه تحریم‌ها علیه این کشور در کنگره آمریکا ۷۵۵ نفر از دیپلمات‌های آمریکایی را از خاک روسیه اخراج کرد و دستور داد که دو ساختمان دیپلماتیک آمریکا نیز در این کشور تعطیل شود.

وزارت خارجه آمریکا اکنون یک ماه بعد از این تحولات، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده که صرفاً برای ایجاد تعادل در «ظرفیت‌های دیپلماتیک» دو کشور، کنسولگری‌های روسیه در سانفرانسیسکو و نیویورک و دفتر دیپلماتیک این کشور در واشنگتن را تعطیل کرده است.

وزارت خارجه آمریکا اظهار امیدواری کرده که این اقدام، اقدامات تلافی‌جویانه روسیه را در پی نداشته باشد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بعد از تصویب لایحه تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه، از مجلس نمایندگان آمریکا انتقاد کرده بود که سبب شده‌ روابط آمریکا با روسیه به پایین‌ترین حد خود تنزل یابد.

همچنین بررسی کنید

تیراندازی در پایگاه نظامی آمریکا سه کشته بر جای گذاشت

تیراندازی در یکی از پایگاه‌های نیروی دریایی آمریکا در پنساکولای فلوریدا سه کشته و دست‌کم هفت مجروح …

خواسته اسرائیل از سازمان ملل:‌ یهودیان پناهنده از ایران و کشورهای عربی را به رسمیت بشناسید

اسرائیل از سازمان ملل متحد خواست تا یهودیان ایران و نیز کشورهای عرب را که …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super