واگذاری «خانه تاریخی یزدی‌ها» در قزوین به سرمایه‌گذار بخش خصوصی

واگذاری «خانه تاریخی یزدی‌ها» در قزوین به سرمایه‌گذار بخش خصوصی ایسنا/قزوین مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین گفت: خانه تاریخی یزدی‌ها از طریق مزایده به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شد، این خانه تاریخی با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی به بهره‌برداری می‌رسد. علیرضا خزائلی با اشاره به واگذاری خانه یزدی‌ها به بخش خصوصی، تصریح کرد: به‌منظور احیاء و بهره‌برداری بهینه از بناهای ارزشمند تاریخی با کاربری مناسب، خانه تاریخی یزدی‌ها واقع در خیابان مولوی پس از طی فرآیند اداری و مراحل قانونی تحویل و عقد قرارداد واگذاری به بخش خصوصی واگذار شد. وی افزود: این بنا مطابق با تشریفات مزایده شماره ۳۴۳/۹۸ مورخ ۱۳۹۸/۹/۱۰ با حضور نمایندگان صندوق احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی کشور و این اداره کل به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شد، پس از تأیید طرح مطالعاتی سرمایه‌گذار توسط تیم نظارت و مرمت و تجهیز بنا، در بازه زمانی شش‌ماهه، این خانه تاریخی درنهایت با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی به بهره‌برداری می‌رسد. بنابراعلام روابط عمومی میراث فرهنگی، این مسئول بیان کرد: واگذاری بناهای تا..

واگذاری «خانه تاریخی یزدی‌ها» در قزوین به سرمایه‌گذار بخش خصوصی

واگذاری «خانه تاریخی یزدی‌ها» در قزوین به سرمایه‌گذار بخش خصوصی

ایسنا/قزوین مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین گفت: خانه تاریخی یزدی‌ها از طریق مزایده به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شد، این خانه تاریخی با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی به بهره‌برداری می‌رسد.

علیرضا خزائلی با اشاره به واگذاری خانه یزدی‌ها به بخش خصوصی، تصریح کرد: به‌منظور احیاء و بهره‌برداری بهینه از بناهای ارزشمند تاریخی با کاربری مناسب، خانه تاریخی یزدی‌ها واقع در خیابان مولوی پس از طی فرآیند اداری و مراحل قانونی تحویل و عقد قرارداد واگذاری به بخش خصوصی واگذار شد.

وی افزود: این بنا مطابق با تشریفات مزایده شماره ۳۴۳/۹۸ مورخ ۱۳۹۸/۹/۱۰ با حضور نمایندگان صندوق احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی کشور و این اداره کل به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شد، پس از تأیید طرح مطالعاتی سرمایه‌گذار توسط تیم نظارت و مرمت و تجهیز بنا، در بازه زمانی شش‌ماهه، این خانه تاریخی درنهایت با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی به بهره‌برداری می‌رسد.

بنابراعلام روابط عمومی میراث فرهنگی، این مسئول بیان کرد: واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی با مشارکت صندوق احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی از رویکردهای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای حفاظت و بهره‌برداری بهینه از این آثار است، در همین راستا نیز تاکنون مجموعه سعدالسلطنه، گراند هتل و حمام تنکابنی در قزوین از این طریق واگذارشده‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین تأکید کرد: خانه تاریخی یزدی‌ها (میریانزاده) واقع در خیابان مولوی کوی صالحیه از بناهای ارزشمند متعلق به دوره قاجار در قزوین است که در تاریخ ۱۳۸۹/۱۱/۱۷ با شماره ۲۹۸۹۲ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام