خانه / اخبار روز / واکنش ظریف به تلاش‌های دیپلماتیک آمریکا در جهت متقاعد کردن اعضای شورای امنیت علیه ایران

واکنش ظریف به تلاش‌های دیپلماتیک آمریکا در جهت متقاعد کردن اعضای شورای امنیت علیه ایران

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران به حضور سفرای ۱۴ کشورعضو شورای امنیت در میهمانی ناهار دونالد ترامپ در کاخ سفید و همچنین بازديد آنان با دعوت نیکی هیلی، سفیر آمریکا در شورای امنیت از لاشه موشک هایی که واشنگتن مدعی است در ايران ساخته شده، واکنش نشان داد. ظریف دوشنبه شب، ۲۹ ژانویه/ ۹ بهمن در توئیتر خود آمریکا را به تولید اخبار جعلی و تلاش این کشور برای ایجاد ادبیات ایران‌هراسانه در شورای امنیت متهم کرد.

محمدجواد ظریف در توئیتر خود نوشت:«در تولید و مدیریت اخبار جعلی، ترامپ و یارانش در تلاشند تا از طریق تطمیع و ارائه شواهد جعلی تهیه شده توسط یک همسایه در حال جنگ، ادبیاتی ایران‌هراسانه در شورای امنیت ایجاد کنند. اما این تلاش فقط همان همسایه عاجز و همدستانش در ارتکاب جرایم جنگی را قانع می‌کند.»

سفرای کشورهای عضو شورای امنیت روز دوشنبه با سفر به واشنگتن که به دعوت نیکی هیلی صورت گرفته، در میهمانی ناهار دونالد ترامپ، در کاخ سفید حضور یافته و همراه با نیکی هیلی، ازلاشه موشک‌های که آمریکا مدعی است ایرانی بوده و از سوی حوثی ها به سوی عربستان شلیک شده، دیدن کردند.

دونالد ترامپ در دیدار با سفرای کشورهای عضو شورای امنیت به اهداف آمریکا و پرونده های مهمی که هم اکنون در کاخ سفید مورد بررسی است، اشاره کرد. ترامپ گفت:«مبارزه علیه فعالیت های بی ثبات کننده ایران در منطقه، پایان جنگ سوریه، جنگ علیه تروریسم و غیر هسته ای کردن کره شمالی از جمله مهم ترین پرونده هایی است که هم اکنون در دستور کار کاخ سفید قرار دارد.»

در هنگام بازدید سفرای ۱۴ کشور عضو شورای امنیت از لاشه و قطعات موشکی در پایگاهی در نزدیکی واشنگتن،

نیکی هیلی گفت: «همانگونه که مشاهده می کنید، ایران به نحو آشکاری تعهدات بین المللی خود را رعایت نمی کند. او اضافه کرد تعرض و ستیزه جویی ایران تنها علیه همسایگان این کشور نبوده ، بلکه ایران، تهدیدی برای جهان است.»

نيکي هيلی، سفیر آمریکا در شورای امنیت در دیدار با سفرای کشورهای عضو شورای امنیت بار دیگر مدعی شد که شواهد دست اولی عليه ايران در دست دارد که درآینده آنها را رو خواهد کرد. سخنان هیلی در حالی است که ماه پيش، بعضی از نشریات معتبر آمریکایی، از جمله نيويورک تايمز اقدام وی در نمایش لاشه موشک ها در فضای رسانه ای را “شوی هيلی” توصیف کردند.

همچنین بررسی کنید

ادامه اعتصاب در آذرآب ــ دادستان دستگیری ۲۱ کارگر را تائید کرد

با وجود حمله نیروهای امنیتی به کارگران آذرآب اراک و تأیید بازداشت شماری از آنها، …

بازسازی سرای «ایکی قاپیلار»

عکس: مریم هاشمی بازسازی سرای «ایکی قاپیلار» تبریز همچنان ادامه دارد. در آتش‌سوزی اردیبهشت سال …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super