خانه / آخرین خبرها / واژگونی وانتی که سرویس مدرسه‌ روستایی در هرمزگان بود؛ دو دانش‌آموز کشته و پنج دانش‌آموز مجروح شدند

واژگونی وانتی که سرویس مدرسه‌ روستایی در هرمزگان بود؛ دو دانش‌آموز کشته و پنج دانش‌آموز مجروح شدند

براثر تصاف یک خودرو وانت در بشاگرد واقع در استان هرمزگان که در حال حمل «دانش‌آموزان» به مدرسه بود، دو دانش‌آموز کشته و پنج دانش آموز دیگر زخمی شدند.

گزارش‌ها حاکی است که سرويس مدرسه که یک وانت بوده ۱۵دانش‌آموز را از روستاهای سرتنگ، بند بارک و موردان دربند صلاح به مدرسه رازی دستگرد درگاز  بشاگرد در استان هرمزگان می‌برده که در جاده روستای سيت به دليل نقص ترمز با تير برق برخورد و واژگون شده است. 

 فاطمه نوروزیان رئیس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز اعلام کرد که در این حادثه یک دانش آموز دختر ۱۳ ساله و یک دانش آموز پسر ۱۳ ساله به علت شدت آسیب جان خود را از دست داده‌اند.

در حالی یک وانت به عنوان سرویس مدرسه این دانش آموزان در نظر گرفته شده است که در برخی روستاها دانش آموزان از اولین امکانات تحصیلی و مسیرهای استاندارد برای رسیدن به محل درس خود محروم هستند. 

در گذشته نیز بارها مسیرهای نامناسب روستاهای بشاگرد حادثه ساز شده بود. همچنین در برخی از روستاهای منطقه محروم بشاگرد به دلیل اینکه دانش‌آموزان باید مسافت طولانی برای رسیدن به مدرسه را طی کنند در نهایت مجبور به ترک تحصیل می شوند.

ایسنا در سال ۹۶ در گزارشی نوشته بود که ۷۰ دانش‌آموز روستای بیورچ بخش گوهران شهرستان بشاگرد به علت نبود امکانات آموزشی به مدرسه نرفته‌اند.

حسن عید زاده عضو شورای مردم بیورچ نیز گفته بود که  «چرا روستایی با ۷۵۰ نفر جمعیت و ۷۰  دانش‌آموز در مقطع راهنمایی، فقط یک مدرسه ابتدایی دارد و دانش‌آموزان برای تحصیل در مقاطع بالاتر باید کیلومترها راه را بپیمایند.»

به دلیل نامناسب بودن مسیرهای منطقه بشاگرد، دانش آموزان مجبور هستند با وانت برای رسیدن به مدرسه تردد کنند. 

همچنین بررسی کنید

کره جنوبی تائید کرد دو شهروند و شناور این کشور در دست حوثی‌ها هستند

وزارت خارجه کره جنوبی در بیانیه‌ای گفته است دو شناور و یک دکل که حامل …

آلمان: دولت ایران به اعتراضات مشروع احترام بگذارد و وارد تعامل شود

سخنگوی صدر اعظم آلمان از دولت جمهوری اسلامی خواسته به حق مشروع اعتراضات مردم احترام …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super