خانه / بالا / واتیکان نظریه «سیالیت هویت جنسیتی» را رد کرد

واتیکان نظریه «سیالیت هویت جنسیتی» را رد کرد

واتیکان روز دوشنبه ۱۰ ژوئن (۲۰ خردادماه) با انتشار یک سند مساله «سیالیت هویت جنسیتی» را به عنوان مفهومی که افراد می‌توانند جنسیت خود را انتخاب کنند، قاطعانه رد کرد.

«محبت نیوز»- سند صادر شده از سوی مرکز واتیکان در نظارت بر آموزه‌های کلیسای کاتولیک گفته است که که پذیرش ایده‌های انعطاف‌پذیری جنسیتی تهدیدی برای خانواده‌های سنتی و نادیده گرفتن تفاوت‌های طبیعی میان مردان و زنان است.

واتیکان از پیروان خود خواسته است که مساله زن و مرد و ازدواج میان دو جنس را به عنوان یک واقعیت بپذیرند، امری که یکی از اِلمان‌های جوامع پدرتبار و مردسالار شمرده می شود.

آنها همچنین خواستار ممنوع شدن آموزش مفهوم جنسیت در مدارس کاتولیک شدند.

این مساله در حالی از سوی واتیکان مطرح شد که از دهه‌های گذشته دانشمندان علوم پزشکی و روانشناسی به این نتیجه رسیده‌اند که تمایلات جنسی انسان را نمی‌توان به دو بخش تقسیم کرد، چرا که هویت جنسیتی یک جریان سیال است که محدوده آن از همجنس‌گرایی مطلق تا دگرجنس‌گرایی مطلق است و بسیاری از مردم در میانه این طیف قرار دارند.

این سند که همزمان با ماه “سربلندی” دگرباشان منتشر می شود با انتقاد فوری گروه های دگرباش (ال جی بی تی) روبرو شده است. سند واتیکان به امضای پاپ فرانسیس نرسیده اما در آن از پاپ و کتاب مقدس نقل قول شده است.

در این سند آمده است که هویت های قابل تغییر جنسی “اغلب بر چیزی جز درکی مغشوش از آزادی در حیطه احساسات و خواسته ها استوار نیست.” در ادامه آمده است که جنسیت را نه افراد بلکه خدا انتخاب می کند.

این سند همچنین می گوید که نهادها باید در تعلیم “ماهیت حقیقی شخص انسان” براساس “مردم شناسی روشن و قانع کننده” منسجم باشند.

با این حال سند همچنین می افزاید که کودکان و جوانان باید حفظ احترام دیگران را بیاموزند تا هیچ کس در معرض آزار و تبعیض قرار نگیرد.

همچنین بررسی کنید

حمایت وزارت دادگستری آمریکا از گشایش یک مسجد در میشیگان

یک گروه از مسلمان در شکایتی مقام های ایالت میشیگان را متهم کردند که به …

نمایش مجسمه نجات‌یافته کلیسای نوتردام

پنج ماه پس از حادثه آتش‌سوزی کلیسای نوتردام، مجسمه خروس مسی که پیش‌تر بر روی …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super